Çıkışıyla Rekorlar Kıran Palworld, PlayStation’a da Gelecek mi?

Yılın ilk sürprizi Palworld, rekor üstüne rekor kırıyor ve PlayStation'a ne zaman gelecek sorularını uyandırıyor.

Berke Sönmez
Berke Sönmez - Editör
3 Dk Okuma Süresi

Her sene o merakla beklediğimiz yapımların yanı sıra sessiz sedası ilerleyen ve çok medyatik olmayan sürpriz niteliğinde oyunlar da pekala var. Erken erişime açılmasıyla beraber yoğun bir ilgiyle karşılaşan ve rekor üstüne rekor kıran Palworld ise bu senenin ilk sürprizi olarak karşımızda.

Belirli sebeplerden Pokémon diyemediğimiz ancak pokémon olduğundan şüphe duymadığımız Pal isimli canlıların yer aldığı bu yapımın 4 günde neleri başardığına ve kendisini neleri beklediğine gelin bir değinelim.

Erken erişimden rekorlara Palworld’ün yolculuğu

Şu anda erken erişim versiyonuyla PC, Xbox Series S/X ve Xbox One hatta Game Pass‘te de yer alan yapımın bu kadar sükse getirmesi pekala beklenmiyordu. Oyunun sunucularında yaşanan problemler de bunun kanıtlarından biri nihayetinde. Çıkışının henüz 4 günü içerisinde 8 milyon gibi başarılı bir satış miktarı ve Steam’de anlık olarak 2 milyona yakın oyuncu sayısına ulaşan PocketPair’in canını sıkan tek durum bu ufak aksilikler olsa gerek. Palworld şu saatlerde, Counter Strike 2’ye ait olan tüm zamanlardaki anlık oyuncu sayısını geçmiş olup 2. sıraya yerleşmiş durumda.

Yapımın tüm platformlarda olmamasına karşın böylesi bir başarı birtakım acabaları da beraberinde getiriyor. Yapım, konsol tarafında oldukça fazla oyuncuya sahip olan PlayStation ve Sony tarafında da çıkmış olsa daha büyük sayılarla karşılaşabilir miydik, bu konuda herhangi bir çalışma olacak mı gibi sorular etrafta dolanırken yapılan bir paylaşım oyuncuları daha da ümitlendirdi desek yeridir.

Bahsi geçen paylaşım:

Palworld resmi Twitter (X) hesabından yapılan bir paylaşımın altında yaşananlar oyuncuları heyecanlandıran hadisenin başrolünde. Olay 8 saat içerisinde 1 milyon satış miktarına ulaşılmasının ardından teşekkür paylaşımına atılan bir tebrik yorumu ile şekilleniyor.

Shuhei Yoshida tarafından atılan bir tebrik mesajı ardından gelen bir soru ve verilen bir cevap. PlayStation tarafında yer alan Indielerden sorumlu olan isim, bir hayranın PS5 sürümü üzerine isteğini ve Yoshida’dan destek beklemesine basit bir “Evet” ile yanıt vermesi tüm bu soruları daha şiddetli bir biçimde doğurdu. Bu yazışma her ne kadar detay veya netlik içermese de hayranlara Sony’nin bundan haberdar olduğuna dair bir izlenim yaratıyor.

Palworld’ün PlayStation’a çıkıp çıkmayacağına ilişkin resmi bir şeyler olmasa da ümit besletecek bir olay yaşandı. Kaldı ki Sony ve PlayStation, oyuncular arasında “yıllardır beklenen Pokémon oyunu” olarak geçen bir yapımdan mahrum kalmak istemeyecektir.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Berke Sönmez Editör
Takip et
"Praise the Sun!"
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image