Söylenti: Persona 6 Yarı Açık bir Dünyaya Sahip Olacak

Persona serisinin beklenen yeni ana oyunu Persona 6 yarı açık dünya dizaynına sahip olabilir.

Berke Sönmez
Berke Sönmez - Editör
2 Dk Okuma Süresi

Persona 3’ün çıkışının üzerinden neredeyse 20 yıl sonra gelen remake’i Persona 3 Reload ile beğeni toplayan ATLUS halinden memnun olsa gerek. Bu memnuniyet sonrasında oyuncuların aklını işgal eden o soruda pekala doğdu .Bu ekibin sıradaki işinin ne olacağı halen daha bir soru işareti Ortada söylentiler haricinde bir detay bulunmamakta. Onlar da üçe ayrılmakta.

Kimileri Persona serisinin yeni ana oyunu Persona 6’nın sıradaki iş olacağını beklerken kimileriyse Persona 3 Reload’a gelmesi muhtemel DLC’leri gözlemekte. Ha bir de Metaphor: ReFantazio isimli yeni bir yapım da yine ATLUS’un ellerinde.

Persona 6 yine lise yıllarını konu alabilir

Güvenilir sızıntılarıyla bilinen Head on Block mahlaslı isim serinin uzun zamandır süre gelen formülünün Persona 6’da da korunacağını öne sürdü. Hatta bu yapıyı yarı açık dünya tercihini benimseyerek genişletebileceğini de ekledi.

Persona High Schools

Lise yıllarındaki bir öğrencinin hayatını konu ederekten süregelen seri bu tercihte ısrarcı. Oyun bunun ve karakterin lise arkadaşlıklarının üzerine kurulacak ve yarı açık dünya dizaynı ile daha modern bir şekilde sunacak.

Bir başka farklı tercihe de Social Link kısmında gidilebilirmiş. Oyuncu etkileşimini ön planda tutarak interaktifliği artırmak ve serinin önceki oyunlarında olan zamanı yönetme durumunu daha kolay bir hale getirilmesi Persona 6 için düşünülenler arasındaymış.

Yine bir başka sızıntıya göre 2025’de çıkarılması düşünülen oyunun tüm platformlarda aynı anda satışa sunulması bekleniyor. ATLUS’un önceliğinin ne olduğu bilinmese de sızıntılar bir nebze de olsa fikir oluşturuyor.

Bu makaleyi paylaş
By Berke Sönmez Editör
Takip et
"Praise The Sun"
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir