Unreal Engine 4 İle Geliştirilen PES 2022’nin Açık Betası Başladı

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
3 Dk Okuma Süresi

Konami’nin oldukça bilinen ve kimi zaman EA’in FIFA’sı ile kıyaslandığı PES serisinin yeni oyunu PES 2022 hakkında beklenmedik bir gelişme yaşandı.

Konami, Unreal Engine 4 oyun motoruna geçiş yaptığı PES 2022 için 8 Haziran’a kadar sürecek ve PS4, PS5, Xbox One ve Xbox Series X/S platformlarına özel bir sürpriz beta testi hazırladı. Bu beta sürümü sayesinde oyuncular, farklı ülkeden kişilerle maçlar yapabilecek ve oyunun mekaniklerini test edebilecek. Bu süreçte oynanabilecek takımlar ise Manchester United, Bayern Munich, Juventus ve Barcelona olarak belirlenmiş.

Bir anda ortaya çıkan bu sürümün nihai hedefinin sunuculara bağlanma süreci ve online maç eşleştirme kalitesinin düzgün olup olmadığını test etmek olduğunu söyleyen Konami, halen daha oyunun yapım aşamasında olduğunu ve maç esnasında çökmeler veya kapanmalar yaşanabileceğinin altını çizdi. Bunun yanında önceden haber verilmeyen bakımlar da muhtemel olabilecek.

PES 2022

PES 2022 bambaşka bir oyun olarak lanse edilecek.

Beta testine katılmak isteyen oyuncular, herhangi bir PlayStation Plus veya Xbox Live Gold aboneliğine sahip olmaksızın katılabilecek. Bu sürümün, çapraz platform ve jenerasyon desteklemek üzerine kurulduğu da gelen haberler arasında.

Beta testine katılmak için oyuncuların kendi konsol marketlerine girerek “New Football Game Online Performance Test” isimli oyunu indirmeleri ve karşılarına çıkan Şartlar ve Koşullar kısmını kabul etmeleri gerekiyor.

Beta test süreci içerisinde Konami, oyuncuların geri dönütlerini görmek adına bir de anket düzenliyor. Bu ankete katılan oyuncular ise eFootball PES 2021 Sezon Güncellemesi’nde myClub modunda harcanabilecek 25.000 GP kazanacak.

Pro Evolution Soccer tarihinde ilk kez Fox motorunu bırakıp üçüncü parti bir oyun motoru olan Unreal Engine 4’ü kullanan Konami, oyunun fotorealistik görseller, geliştirilmiş fizikler ve daha birçok dinamiklerinde gelişim beklediğini ifade ediyor. PES 2021’i bir sezon güncellemesi olarak lanse edip yeni oyunlarında UE kullanacak olan Konami, sizce bu sefer FIFA’nın popüleritesini alt edebilecek mi? Aşağıda resmi olmayan bir hesaptan PS5’te çekilmiş olan oynanış videosuna da göz atabilirsiniz. eFootball PES hakkındaki en güncel haberimiz için ise bu habere geçiş yapabilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir