Malezya Kültüründen Esinlenen Anlatı Indie Oyun Paper Ghost Stories: Third Eye Open Duyuruldu

Paper Ghost Stories markasının ilk büyük çaplı yapımı olan Third Eye Open, 2023'te çıkış yapacak.

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Geliştirici Cellar Vault Games ve yayıncı Chorus Worldwide, Malezya ve Çin kültürü efsanelerinden esinlenen indie Paper Ghost Stories: Third Eye Open’ı duyurdu.

Paper Ghost Stories isminin devamı niteliğini taşıyan yapım; PS5, Xbox Series, PS4, Xbox One, Switch ve PC için 2023’ün erken aylarında çıkış yapacak.

pgs1

Paper Ghost Stories: Third Eye Open nedir, ne değildir?

Güneydoğu Asya kültüründen esinlenen ama kendi değerlerimizde de Karagöz ve Hacivat gibi kağıt kukla yapısına benzeyen “kağıttan tiyatro” estetiğine sahip Third Eye Open, üçüncü şahıs bir anlatı macera oyunu olarak öne çıkıyor.

2000’lerin Malezya’sında Ting isimli bir kızı yönettiğimiz oyun, içinde filizlenen güçle uzlaşmasını anlatan bir iç çatışmayı konu alıyor. El ile çizilmiş mekanlar içinde zorlayıcı bulmacaları çözün ve hikayenin gizemlerini gün yüzüne çıkarın.

Kısa bir oyun olan PGS: 7PM’in başarısı ile ilk büyük çaplı bir yapım olacak olan PGS: TEO ile Ting’in aklı ve ahlakı için ruhlarla savaşın ve karanlık bir hikayeyi mutlu sonla bitirin.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir