Phasmophobia Yeni Güncelleme İle Hayaletler Çok Daha Akıllı Hale Gelecek

Çağrı Ertürk
Çağrı Ertürk
2 Dk Okuma Süresi

Phasmophobia, Steam de son dönemin en çok oynanan yeni korku oyunlardan biri, gelecek yeni güncelleme ile öbür dünyadaki dostlarımız bizi daha çok zorlayacak.

Oyun hakkında kısaca bahsetmek gerekirse: Bir ila dört oyuncudan oluşan takımlar halinde lise, çiftlik, akıl hastanesi ve daha fazlasından oluşan ürkütücü mekanlara girer, bu yerleri kendine tahsis etmiş hayaletimizi tespit etmek için birlikte çalışırlar. EMF okuyucuları, termometreler ve gece görüş kameraları ve oyuncuların hayaletle iletişim kurmasını sağlayan bir ruh kutusu gibi bir dizi ekipman bulunuyor. Ve hayaletler sizinle konuşuyorlar.

Her hayalet cinsiyet, isim, yaş, fiziksel model ve hatta utangaçlıktan oluşan benzersiz bir kimlikle karşınıza çıkar. Hepsinin farklı güçlü ve zayıf yönleri vardır, örneğin poltergeist, karakterlerimizin akıl sağlığını azaltmak için oyunculara bir dizi nesne fırlatacaktır. Öte yandan, hayaletten yalnızca elektronik eşyalar ve aydınlatma tesisatları etkileniyorsa, muhtemelen bir Jinn olacaktır. İblis ise oyuncuları acımasızca avlayacaktır.

10 milyon saatten fazla izlenip Twitch’te büyük bir başarıya sahip oldu. Geliştirici Kinetic Games, bir dizi güncellemeyle oyunu geliştirecek ve yeni korku ögeleri ekleyecek. Tüm bunları, “bilinen hatalar”, “devam eden”, “yapılacaklar” ve “gerekli fikirler” gibi sütunlarına bölünmüş resmi genel Trello panosunda görebilirsiniz.

Genel olarak, ses tanıma özelliğiniz çalışıyorsa hayaletlerin daha akıllı hale geleceği ve oyuncular “Adın ne?” Gibi doğrudan bir soru sormadıkça ruh kutusundan cevap vermeyecekler gibi görünüyor. Hayaletler de farklı odalara daha sık girecek ve amaçsızca seyahat etmek yerine bir oyuncuyu gördüğü son konuma geri dönecek. Ayrıca,  Kinetic Games, ölü oyuncuların kalanlara yardım edebilmesi için yeni fikirler arıyor.

Reddit duyurusu

Bu makaleyi paylaş
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir