PlatinumGames’in CEO’su Atsushi Inaba: “Riskli ve Büyük Oyunlar Yapmak İstiyoruz.”

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
3 Dk Okuma Süresi

PlatinumGames’in yeni CEO’su Atsushi Inaba, şirketin daha büyük ve riskli işlere girişmesini istediğini ve Hideki Kamiya’nın Project GG isimli yapımının bir servis oyunu olabilme ihtimalinin olduğunu belirtti.

PlatinumGames’in aklında neler var?

Yakın zamanda şirketin yönetici koltuğuna oturan ortak kurucu Inaba, terfisini ve Bayonetta geliştiricisinin geleceğine yönelik düşüncelerini Famitsu ile bir röportajında konu aldı. Oyun dünyasının evirildiği yönü gördüğünü söyleyen Inaba, şirketin “uzun bir süre zarfında oynanabilen ve zevk alınabilen” oyunlar geliştirmek istediğini söyledi. CEO, Bayonetta gibi tek soluklu içerik yayınlamaktansa Kamiya’nın Project GG’si gibi geçmişten farklı yapımlar yayınlamakta oldukça kararlı duruyor.

bayonetta

GG’nin arkasındaki tasarım felsefesi sorulduğunda Inaba, “Oops, neredeyse nereye gittiğimiz hakkında önemli bir şeyi ağzımdan kaçırıyordum,” diye ima etti.

“Project GG hala çeşitli şeyleri test etme aşamasında, bu yüzden size çok fazla bir şey söyleyemem ancak gelecekteki oyun üretimimizde geçmişten farklı oyunlar yaratmaya odaklanmak istiyoruz. Daha uzun süre zevk alınabilecek ve sevilebilecek oyunlar yaratmaya odaklanmak istiyorum.”

“Elbette, Sol Cresta gibi küçük ama zekice tasarlanmış oyunlara ve bir kereye mahsus, iyi tasarlanmış aşamalardan geçerek oyunu temizleme sürecinin keyfini çıkarabileceğiniz oyunlara değer vermek ve yaratmak istiyoruz.

“Ancak gelecek için yaratmaya çalıştığımız projeler, yapıları itibariyle farklı olacak. Önümüzdeki beş yıl içinde pazardaki değişiklikleri göz önünde bulundurursak, bunu yapmamızın kesinlikle gerekli olduğunu düşünüyorum. Bu kadar belirsiz olduğum için üzgünüm ama sanırım şu anda size söyleyebileceğim tek şey bu.”

On yıldan fazla bir süredir işe alım sürecinden sonra Project GG, PlatinumGames’in tamamının sahip olduğu ilk IP olarak öne çıkıyor. Viewtiful Joe ve The Wonderful 101’in ardından yönetmen Hideki Kamiya’nın süper kahraman üçlemesinin “doruk noktası” olarak tanımlanan ve dev bir kahramanın yer aldığı bir aksiyon oyunu olan Project GG, vizyon değişikliği ile yeni bir yola sapacak gibi duruyor.

Şirketin 2020’de kurulan Tokyo menşeili stüdyosu da “canlı servis” oyunları geliştirmek üzerine görev almış ve hatta geçtiğimiz sene içerisinde Square Enix ile ilk MMO stili oyunu olan Babylon’s Fall’ı geliştirmekteydi.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir