Playstation 4’de Hak Ettiği Değeri Göremeyen Oyunlar

Kerem Papatya
Kerem Papatya
5 Dk Okuma Süresi

Playstation 4’de Hak Ettiği Değeri Göremeyen Oyunlar

Yıl sonunda çıkması planlanan Playstation 5 ile emeklilik günlerine adım atmaya hazırlanan Playstation 4’ün bundan sonra çıkacak sayılı özel oyunlarından Ghost of Tsushima’da yayınlandı. Bu saatten sonra da çok fazla özel oyun gelmeyeceği düşünürsek konsol yavaş yavaş tarihin tozlu sayfalarına doğru yola çıkacak.

PS4 Oyun arşivine baktığımızda onlarca oyun arasında bütün oyunlara şans veremeye biliyoruz. Bunun nedeni ise ya zamanımız olmadığından dolayı ya da 60 dolarlık oyun fiyatlarının ülkemizde pahalı olması. Fakat bu oyunlar bu sebeplere rağmen hak etikleri değeri bulamadılar. Gelin bu oyunlara bu oyunlara göz atalım…

10.ECHO

Geliştirici: Ultra Ultra
Yayıncı: Ultra Ultra

İlk piyasaya sürülme tarihi: 19 Eylül 2017

Echo çıktığı dönemin en iyi indie oyunlarından biri. TPS kamer açısıyla oynadığımız oyunun asıl amacı gizli bir şekilde ilerleyerek bulunduğumuz sarayın içinden bilgi toplamak. Oyun içerisinde çok özgün ve değişik mekanikleri bulundursa da istenilen satış rakamına ulaşılamadı bu yüzden yayıncı firma Ultra, çıkışından kısa bir süre sonra kapandı.

9.GRAVITY RUSH 2

Geliştirici: SIE Japan Studio
Yayıncı: SIE

İlk piyasaya sürülme tarihi: 18 Ocak 2017

Aksiyon-macera oyunu olan Gravıty Rush serisi PS vita ile hayatımıza girdi.GRAVITY RUSH serinin son oyunu olduğu düşünülen GRAVITY RUSH 2 beklenilen ilgiyi göremedi. GRAVITY RUSH 2 düşünmek istediğin tek şey düşmanı hangi yollarla öldürmek. Yer çekimini kullanmak oyuna büyük çeşitlilik sağlıyor.

8. FURI

Geliştirici: The Game Bakers
Yayıncı: The Game Bakers

İlk piyasaya sürülme tarihi: 5 Temmuz 2016

FURI hack and slash oyunlarının azaldığı bir dönemde çıkmasına rağmen türün sevdalılarından yeterli ilgiyi görememiş. Biraz da bunun sebebi oyunun amacının sadece Boss savaşları olması diyebiliriz.

7. TITANFALL 2

Geliştirici: Respawn
Yayıncı: EA

İlk piyasaya sürülme tarihi: 28 Ekim 2016

Çok Hype edilen Battlefield 1’den 7 gün sonra çıkan Titanfall 2 beklenen ilgiyi göremedi. Oynayan oyuncular için en iyi FPS oyunlarını içerisine girmeyi başaran Titanfall 2’yi ne yazık ki bütün oyuncular deneyim etmedi.

6. RUINER

Geliştirici: Reikon Games
Yayıncı: Devolver Digital

İlk piyasaya sürülme tarihi: 26 Eylül 2017

PS1 ile patlama yapan Shoot ’em up oyun türü günümüzde çok temsilcisi olmadığı görmek üzücü.Shoot ’em up türünü cyberpunk teamsı ile birleştirip önümüze sunan oyun çıktığı dönemde istenilen başıraya ulaşamdı ve çıktığı gibi unutuldu.

5. CONCRETE GENIE

Geliştirici: Pixelopus
Yayıncı: SIE

İlk piyasaya sürülme tarihi: 8 Ekim 2019

Bir aksiyon-macera oyunu olasada bu oyunun türüne bulmaca demek yanlış olmaz.Bu oyununun farklı mekanikleri ve cin yaratma sistemi başarlı olmuş ve hikayeside etkileyici. Oyunun çok anılmamasının sebebi oyunun içinde fazlaca karşılaştığımız bulmacalar.

4. THE EVIL WITHIN 2

Geliştirici: Tango Gameworks
Yayıncı: Bethesda Softworks

İlk piyasaya sürülme tarihi: 13 Ekim 2017

TPS kamera açısıyla oynadığımız korku oyunu çıktığı dönemdeki korku oyunlarına ders verir nitelikte. Korku oyunlarında cam scare olayı çok pöpüler olmuşken THE EVIL WITHIN 2 korku oyunlarının sadece kaçmaktan ibaret olmadığını bize gösterdi.

3. WANDERSONG

Geliştirici: Greg Lobanov
Yayıncı: Humble Bundle

İlk piyasaya sürülme tarihi: 27 Eylül 2018

Bazı indie oyunlar vardır çocuk oyunu gibi gözükür fakat içine girdiğinizde sizi şahane müzikleri ile kendine çekebilir işte bu macera-bulmaca oyunu olan Wandersong.

2. DAYS GONE

Geliştirici: SIE Bend Studio
Yayıncı: SIE

İlk piyasaya sürülme tarihi: 26 Nisan 2019

Days gone PS4 özel oyunu olduğu için insanlar yüksek kaliteli bir oyun bekledi fakat Days Gone bekledikleri Hayata kalma- korku oyunu olamadı. Oyundan beklentiniz olmadan oynarsanız size çok güzel macera yaşatacaktır.

1. KNACK II

Geliştirici: SIE Japan Studio
Yayıncı: SIE

İlk piyasaya sürülme tarihi: 5 Eylül 2017

PS4’ün çıkış oyunu olan Knack 2 beklenilen oyun olmadı.Aksiyon-platform oyunu olan Knack 2’nin güzel yanlarından biri ise çözünürlük/FPS oranı oyuncuya bırakılmış normal PS4’te 30-45 FPS alırken isterseniz 30’a sabitliyebiliyorsunuz. PS4 pro sahibi iseniz oyunu 1080p 60 fps oynayabiliyorsunuz.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Ben kerem papatya Herhangi bir öneriniz varsa altaki e-posta adresinden bana ulaşabilirsiniz kerem.papatya21@gmail.com
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir