Kategorilendirilmemiş

Playstation 5 Kontrolcüsü DualSense Tanıtıldı

Playstation 5 Kontrolcüsü DualSense Tanıtıldı

Sony tarafından, Playstation 5 kablosuz kontrolcüsü olan DualSense az önce tanıtıldı. DualSense’in şu an için beyaz rengi paylaşılmış olsa da daha sonralar bir çok renk seçeneği de geleceği belirtildi.

Dualshock 4’e benzeyen bir tasarıma sahip olan Dualsense, selefine göre daha ergonomik ve elin daha iyi kavraması için ufak değişiklikler yapılarak tasarlanmış.

Dualshock’ta bildiğiniz üzere önde bulunan ışıklandırma, Dualsense ile dokumatik yüzeyin kenarlarına yerleştirilmiş. Ayrıca Paylaş tuşu Oluştur tuşu olarak karşımıza çıkıyor. Oluştur tuşu için detaylı açıklama da ilerleyen zamanlarda Sony tarafından yapılacağı açıklandı.

Kontrolcüde göze çarpan diğer detay ise artık dahili bir mikrofon yerleştirilmiş ve ayrıca kulaklık jakınında bulunması olmuş. Bu sayede oyuncuların birbirleri ile iletişimlerini sağlamaları kolaylaştırılmış. Dualsense PS5’in Tempest 3D AudioTech ile birlikte oyunculara yeni bir daldırma hissi verecek.  

Son olarak DualSense’in L2 ve R2 düğmelerine uyarlanabilir tetikleyiciler eklenmiş, böylece örneğin oyunda ok çekerken eylemlerinizin gerginliğini çok daha gerçekçi olarak hissedebilmemiz sağlanmış. Dokunsal geribildirimler ise bulunduğunuz yüzeye ve yaptığınız hareketlere göre titreşimi daha gerçekçi olarak yansıtacak.

Detaylar geldikçe haberimiz güncellenecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu