KONSOL

Playstation 5 Ön Siparişleri Playstation 4’e Fark Attı

Sony’nin yeni nesil oyun konsolu olan Playstation 5, 12 Kasım’da ABD, Japonya, Kanada, Meksika, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Kore’de, 19 Kasım’da ise dünya genelinde raflardaki yerini alacak. Ancak şu an ön siparişte olan Playstation 5 ‘in satışları Playstation 4’e göre çok daha iyi görünüyor.

Sony Interactive Entertainment patronu Jim Ryan’a göre, PS5 için ön siparişler tavan yapmış durumda. Öyle ki PS 5’in ABD’de ön siparişe açıldığı ilk 12 saatteki satış adeti, PS4’ün ABD’de ön siparişe açıldığı ilk 12 haftadaki satış adetini yakalamış durumda. Bu gerçekten oldukça fazla. Ryan konu ile ilgili, lansman gününe kadar PS5 satın almak isteyen herkese stoklarının yetmeyebileceğinin ancak şirket olarak önümüzdeki alışveriş sezonunda yeterli tedariki sağlamak için çok çalıştıklarının açıklamasını yaptı.

Aslında benzer bir durumda ülkemizde yaşandı. Teknoloji marketlerin web sitelerinde ön siparişe çıkan konsol bir çok mağazada saatler içerisinde tükenmişti. PS5 bakalım, bugüne kadar 100 milyondan fazla satmayı başaran PS4’ün önüne geçebilecek mi veya ne kadar geçecek? Bekleyip göreceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu