Playstation Özel Oyunları PS5’de Eski Konsollara Nazaran Daha Fazla Olacak

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan, PS5’in PS özel oyunlara diğer konsollardan daha fazla ev sahipliği yapacağını belirtti. Nikkei’ye konuşan PlayStation patronu, şirketin birinci taraf oyunların yapılmasına “sessizce” yatırım yaptığını ve şirket içi geliştirme yeteneklerini desteklemek adına daha fazla M&A fırsatları arayabileceklerini söyledi. PS özel oyunlara şöyle bir bakarsak:

  • SIE, Returnal’ı 30 Nisan tarihine çıkarmak için var gücüyle çalışırken Insomniac Games ise Ratchet & Clank: Rift Apart’ı Haziran ayında piyasaya sunmayı planlıyor.
  • Guerilla’nın Horizon Forbidden West’i, 2021’in sonunda çıkacakken God of War: Ragnarök ise geçen Eylül’de PS5’e çıkış yapacağını söyledikten sonra ortadan kaybolmuştu.
  • Polyphony Digital, iki ay önce Gran Turismo 7’yi COVID sebeplerinden dolayı 2022’de çıkaracağını açıklamıştı. Naughty Dog’dan ise orijinal The Last of Us’ın bir remake versiyonu geliştirdiği de bilinenler arasında.

Ryan, birinci parti şirket olan Sony Japan’ın kapatıldığına ilişkin halen daha kalan elemanların Japon pazarına bağlı kalacağı yorumunu yaptı. Ayrıca Ryan, Sony’nin Japonlarla olan bağlarını güçlendirmek adına onlara özel PS5 için içerik yapılacağını da söyledi.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir