PlayStation Wrap Up 2023 Başladı! — 2023 Yılı Oyun Karnenize Bakabilirsiniz

Bir gelenek haline gelen Wrap Up yine karşımızda. Sony, PlayStation Wrap Up 2023 için start komutunu verdi. Kullanıcılar karnelerine erişebilir.

Berke Sönmez
Berke Sönmez - Editör
2 Dk Okuma Süresi

Günler günleri kovalıyor ve 1 ay yerine haftalara haftalarsa yakında yerini günlere bırakıyor olacak. Böylelikle 2023 yılı da anılarda yer edinmek üzere köşesine çekilip sahneyi 2024’e bırakacak ama hemencecik değil daha işimiz var.

Yıl sonuna hızla ilerlerken The Game Awards gibi etkinliklerin yanı sıra kullanıcı odaklı etkinlikler de boy göstermeye başlıyor. Bunlardan biriyse Sony tarafının oyuncu karnesini oluşturmak üzerine. Karşınızda bu yılın karnesi: PlayStation Wrap Up 2023. Bu parıltılı şeye tıklarsanız anında karnenize ışınlanabilirsiniz.

PlayStation Wrap Up 2023 bir müddet boyunca güncellenecek

PlayStation Wrap Up 2023, 12 Ocak 2024’e kadar oynadıklarınızı da karnenize işleyecek. En çok oynadığınız oyundan, toplam saatinize, kazandığınız kupalardan oynanış tarzınıza göre belirlenen bir stile pek çok kategori Wrap Up kapsamında kullanıcılara sunuluyor. Bu kategorilerin bazılarını biraz daha yakından inceleme vakti.

En çok oynanan oyunlar:

PlayStation Wrap Up 2023

Wrap Up geçen sene olduğu gibi bu kategori ile başlıyor. En çok oynadığınız oyun başta olmak üzere en fazla oynanan 5 oyun gösteriliyor. Bu kategori, oynamış olduğunuz ilk tarihten tutun oyun sayısına göre özel bir mesaj bile içeriyor.

PlayStation Wrap Up 2023

Senenin ilk yeni kategorisi: Oyun Tarzı

Wrap Up’ın geçen sene bulunmayan bir kategorisi oyun tarzı . Bu sene ilk kez kullanıcı karşısına çıkıp oyun tarzınızı belirleyen kategori oynadığınız oyunlara göre bir nitelendirme sunuyor.

PlayStation Wrap Up 2023

Kazanılan kupalar:

Kimileri için bir tutku kimileri içinse pek de mühim olmayan bir kategori sıradaki. Kazanılan kupalarla hava atmayı seviyorsanız umarız ki iyi bir yılı geride bırakmışsınızdır.

PlayStation Wrap Up 2023

Sosyal Tarz?

Oyun tarzından sonra böyle bir kategori çok da şaşırtıcı olmasa gerek. Oyun tarzınız oynadığınız oyunlara göre bir tarz sunarken sosyal tarz ise sosyal etkileşiminizi kıstas kabul ediyor.

PlayStation Wrap Up 2023

Son olarak özet

PlayStation Wrap Up 2023’i noktalayan özet kartıysa tüm etkinliği kabaca gözler önüne seriyor. 12 Ocak tarihine değin kaydedeceğiniz ilerlemenin karnenizi güncelleyeceğini bir kez daha hatırlatmakta fayda var. Bir sonraki Wrap Up’ta buluşmak dileğiyle..

PlayStation Wrap Up 2023
Bu makaleyi paylaş
By Berke Sönmez Editör
Takip et
"Praise The Sun"
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir