Pokemon Legends: Arceus ve Pokemon Brilliant Diamond & Shining Pearl Duyuruldu

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
1 Dk Okuma Süresi

The Pokemon Company, Pokemon Legends: Arceus ve Pokemon Brilliant Diamond & Shining Pearl’ü duyurdu ve çıkış tarihlerini açıkladı. Pokemon Legends: Arceus 28 Ocak 2022, Pokemon Brilliant Diamond & Shining Pearl ise 19 Kasım 2021’de Nintendo Switch için çıkış yapacak.

Açık dünya RPG oyunu olan Pokemon Legends: Arceus, Pokemon Diamond ve Pearl’den tanıdığımız Sinnoh bölgesine bizleri götürecek. Oyuncular partner pokemonlarını seçerek oyuna başlayacak. Başlangıçta vahşi pokemonları yakalayabilmek için Rowlet, Cyndaquil veya Oshawott’tan bir tanesini seçebiliriz. Araştırma yaparak ve bölgeyi keşfederek ilk Pokedex’i yaratmaya çalışacağız. Poke toplarımız ile beraber sıra tabanlı savaşlara gireceğiz. Ayrıca oyun efsanevi pokemon olan Arceus çevresinde gelişecek.

Pokemon Brilliant Diamond & Shining Pearl ise, 2006 yılında DS için çıkış yapan Pokemon Diamond ve Pokemon Pearl’ün yeniden yapımı olarak karşımıza çıkıyor. Bu yeniden yapım, çeşitli iyileştirmeler ve chibi-3D sanat stilini oyuna getiriyor.

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir