Pokemon Scarlet ve Violet Arasındaki Fark Nedir?

Brz Konuk
Brz Konuk
6 Dk Okuma Süresi

Pokémon oyunlarını kim sevmez ki? Dünyadaki en büyük video oyunu serilerinden biridir ve bunun iyi bir nedeni vardır. Her nesil yeni sevimli Pokémon’u tanıtıyor ve dokuzuncu nesil de bunlardan biri.

Bununla birlikte, bir nesildeki her iki oyun da yeni başlayan “Pokémon” ve gerçekleştikleri yer gibi birçok benzerliği paylaşırken, bazı yönlerden de farklılık gösterme eğilimindedir. Bu yüzden Pokémon Scarlet ve Violet farklılıklarına bir göz atmaya karar verdik.

Pokémon Scarlet ve Pokémon Violet Farklılıkları

Şimdilik Pokémon Scarlet ve Violet farklılıkları hakkında pek bir şey bilmiyoruz. Bununla birlikte, önceki nesillerin devam etmesi gereken bir şey varsa, oyunlar arasında en az birkaç farklı şey olacaktır. Şimdilik bildiğimiz kadarıyla Pokémon Scarlet ve Pokémon Violet arasındaki farklılıklar listesi:

Farklı Kıyafet

İki versiyon arasındaki farklardan biri avatarınızın giydiği kıyafettir. Scarlet’tekiler kırmızı, Violet’teki ise genel olarak mor ağırlıklı kıyafetler.

Pokémon Scarlet ve Pokémon Violet’te Farklı Pokémon’lar

Yine, dokuzuncu nesil hakkında çok fazla ayrıntı bilmiyoruz, ancak önceki nesillerin hepsinde özel Pokémon bulunuyor. Örneğin, birinci nesilde (Let’s Go remake’leriyle gideceğiz), Eevee varyasyonunda Vulpix’i ve Pikachu versiyonunda Growlithe’i alabilirsiniz. İkisini de istiyorsanız, bir arkadaşınızla takas etmeniz gerekir.

Bu nedenle, benzer bir özelliğin Pokémon Scarlet ve Violet’te bulunduğunu varsaymak hata olmayacaktır.

Pokemon Scarlet ve Violet Çıkış Tarihi

Pokemon Scarlet ve Violet’in fragmanı ortaya çıkardığında çok fazla şekilde şaşırdık. Sadece Pokemon dünyasında yeni bir maceraya atılmakla kalmıyoruz, aynı zamanda onu deneyimlemek için o kadar uzun süre beklemek zorunda kalmayacağız. Legends: Arceus’un bu yıl piyasaya sürülmesine rağmen, Nintendo, Pokemon Scarlet ve Violet’in 2022’nin sonlarında piyasaya sürüleceğini doğruladı. Bu pencerenin ötesinde henüz kesin bir çıkış tarihi olmasa da bu yıl geleceklerini bilmek heyecan verici.

Pokemon Scarlet ve Violet Gen 9, Üç Sevimli Yeni Partnerle Başlıyor

Pokemon

Serideki çekirdek oyunlarda gelenek olduğu gibi, Pokemon Scarlet ve Violet bizi maceranın başında aralarından seçim yapabileceğimiz üç yeni Gen 9 partnerlerle tanıştıracak. Bu yeni partnelerle tanışmadan önce kendinize VPN edinmek sizin yararınıza olacaktır. Çünkü VPN IP’nizi gizleyerek sizi en güvenli şekilde Pokémon dünyasındaki oyuna davet ediyor. Bu nedenle Tekin Coşar’ın en iyi ücretsiz VPN sağlayıcılarını kullanarak oynayın ve kendinizi kötü amaçlı bilgisayar korsanlarından koruyun. Fragmanın sonunda altın bir çerçeveyle çevrili keyifli bir resimde gördüğümüz gibi, üç yaratık da çok sevimli. Pokemon Scarlet ve Violet başlangıçlar arasında Grass tipi kedi Sprigatito, Ateş tipi timsah Fuecoco ve Su tipi ördek yavrusu Quaxly bulunur. Oyunların resmî web sitesi de özellikleri hakkında küçük bilgiler veriyor. Örneğin, küçük timsah Feucoco’nun sırt üstü yattığı ve her şeyi kendi hızında yaptığı söylenirken, çim kedisi kaprisli ve küçük ördek yavrusu ciddi ve düzenlidir. Şimdi tek soru şu: Hangisini seçeceksiniz?

Sprigatito

Dışarıdaki çim tipi sevenler için Sprigatito, resmi olarak “kaprisli, dikkat çeken Grass Cat Pokémon” olarak tanımlanan sevimli bir kedi tasarımına sahiptir. Düşük HP’deyken çimen tipi hareketleri daha güçlü hale getirecek Overgrow yeteneği ile birlikte gelecek. Aksi takdirde, Sprigatito’nun suya, zemine ve kaya türlerine karşı güçlü ancak ateş, böcek, buz, uçma ve zehire karşı zayıf olmasını bekleyebilirsiniz.

Fuecoco

Ateş tipine geçerken, kırmızı ve beyaz timsah görünümlü Fuecoco’muz var. Bu küçük adamın “her şeyi kendi hızında yapan rahat bir Fire Croc Pokémon” olduğu söyleniyor. Fuecoco’nun yeteneği Blaze olarak adlandırılır ve düşük HP’deyken herhangi bir ateş türü hareketi daha güçlü hale getirir. Doğal olarak, bu ateş türü çimen, buza, böcek ve çeliğe karşı güçlü, ancak toprağa, kayaya ve suya karşı zayıftır.

Quaxly

Son olarak, ördekten ilham alan su tipi Quaxly’ye sahibiz. Çok şık bir şapkası veya tüyü olan bu sevimli beyaz ve mavi kuşun “ciddi ve düzenli bir Ördek Yavrusu Pokémon” olduğu söyleniyor. Yeteneği için, tahmin ettiğiniz gibi, su tipi hareketlerin düşük HP’de daha fazla hasar vermesini sağlayan Torrent’i alırsınız. Bu su tipi marş motoru, en çok ateş, toprak ve kaya türlerine karşı etkili olacaktır, ancak çoğunlukla ejderha, elektrik ve çim türlerine karşı sert bir etkisi vardır.

Pokemon Scarlet ve Violet Bir Açık Dünya Macerasıdır

Pokemon Kılıcı ve Kalkanı bize, daha sonra Pokemon Legends: Arceus‘ta genişletilen belirli vahşi alanlarda koşma şansı verdi. İkinci sürüm, bir dünya haritasında keşfedilecek birkaç büyük açık alana sahipti, ancak yine de gerçekten açık dünya değildi. Pokemon Scarlet ve Violet, “sınırları olmayan vahşi doğaya sorunsuz bir şekilde karışan” kasabaları içeren açık bir dünya ile bunu evrimsel bir adım daha ileri götürmeye hazır görünüyor. Bu yeni bölgeyi gökyüzünde, denizlerde, sokaklarda ve ormanlarda keşfetme özgürlüğü ile Pokemon’u bir kez daha vahşi doğada görebileceğiz. Fragman, kendimiz görmek için sabırsızlandığımız çeşitli yerleri gösterdi.

Pokemon Scarlet ve Violet’in Bölgesi İspanya’ya Dayanabilir

Geçmişte, gerçek dünyadaki konumların dizideki bölgeler için nasıl ilham kaynağı olduğunu gördük. Örneğin Galar bölgesi İngiltere’ye dayanırken, Pokemon X ve Y’deki Kalos bölgesi Fransa’dan ilham alıyor. Scarlet ve Violet’in nerede geçtiğini henüz resmi olarak öğrenmedik, ancak fragmanda hayranların aldığı ve İspanya’ya dayandığını ima edebilecek birçok ilginç ayrıntı var.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Hayatı Oyun Olanların Platformu...
1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir