KONSOL

PS4 Oyunlarının %99’u PS5’e Geliyor, PS4 İse Birkaç Sene Daha Destek Sürecek

PS4 Oyunlarının %99’u PS5’e Geliyor, PS4 İse Birkaç Sene Daha Destek Sürecek

PlayStation 5 Showcase etkinliği sonrasında ilginç bilgiler gelmeye devam ediyor.

Washington Post’a konuşan Sony Interactive Entertainment CEO’su Jim Ryan, PlayStation 4 oyun kütüphanesinin neredeyse hepsinin (%99’unun) PlayStation 5 uyumluluk sistemine dahil edileceğini belirtti. Ancak bu demeçte PlayStation 3, 2 ve 1 ile ilgili detaylar yer almadı. Yani bu üç konsolun oyunları PlayStation 5’te uyumlu olmayacak. Bu konuyla alakalı resmi bir açıklama daha gelmedi.

Jim Ryan’ın dokunduğu başka bir konu ise PlayStation 4’ün desteklenip desteklenmemesi hakkındaki dedikodulardı. Sony Interactive Entertainment CEO’suna göre PlayStation 4 ve onun topluluğu önümüzdeki üç veya dört yıl boyunca daha Sony için önem teşkil etmeye devam edecek. Zaten Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, Horizon Forbidden West ve Sackboy: A Big Adventure’ın PlayStation 5’in yanı sıra eş zamanlı olarak PlayStation 4’e de geleceğini biliyoruz. Ayrıca PlayStation 5 üretim miktarının 2013’te PlayStation 4’e göre daha fazla olacağı da doğrulandı.

PlayStation 5, Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, Kanada, Meksika, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Kore’de 12 Kasım’da ve geri kalan ülkelerde 19 Kasım’da $499.99 ve $399.99 fiyattan piyasaya sürülecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu