PS5 Kullanıcıları Artık Konsoldan Discord Sesli Sohbetine Doğrudan Katılabilecek

Discord güncellemesi, Japonya/Asya'dan başlayarak önümüzdeki haftalarda kademeli olarak diğer bölgelerde kullanıma sunulacak.

Serqinhos
Serqinhos
2 Dk Okuma Süresi

Son dönemlerde Sony, oyuncuların birbirleriyle Discord ve PS5 konsolu arasında bağlantı kurmalarını kolaylaştırmak için Discord ile ortaklık yaptı. İlk olarak Discord sesli sohbetini PS5’e tanıtıldığından bu yana oyuncular, PS5’te Discord ile arkadaşlarıyla sohbet edebilmek için toplamda 290 milyon kez uygulamayı kullandılar.

Bugünden itibaren ise (Japonya/Asya’dan başlayarak önümüzdeki haftalarda kademeli olarak diğer bölgelerde kullanıma sunulacak) PS5 kullanıcılarının Discord sesli sohbetine Discord PC veya mobil uygulamalarına bağlı olmadan doğrudan konsoldan katılabilecekler.

Peki PS5’te Discord Sesli Sohbetine Nasıl Katılınır?

Discord sesli sohbetine katılmak için, PS5 Kontrol Merkezi’nde bulunan Oyun Merkezi’ndeki Discord sekmesini seçin ve katılmak istediğiniz Discord sunucusunu veya DM grubunu seçin. Ardından, tercih ettiğiniz ses kanalını belirleyin. Bu, kanalda kimlerin sohbet ettiğini gösteren daha fazla ayrıntıyı ortaya çıkaracaktır. Bir Discord kullanıcısı sizi aradığında, PS5 konsolunda bir bildirim alacak ve hemen katılmanıza olanak tanıyacaktır.

Bu güncelleme, Discord sohbetlerine hızlıca katılmanızı sağlayacak ve önümüzdeki haftalar içinde kademeli olarak yayılacak. Güncellemeyi alabilmek için konsolunuzu en son sistem yazılımına güncellemeniz gerekeceğini ve PlayStation Network ve Discord hesaplarınızın bağlı olması gerektiğini unutmayın.

PS5 UI screenshot showing the option to join a Discord voice chat

Ayrıca, gelecek haftadan itibaren PlayStation Network profilinizi herhangi bir mesajlaşma veya sosyal uygulamada paylaşabiliyor olacaksınız.

three side-by-side images showing the Profile Share functionality on mobile devices

Sonuç

PS5, oyuncuların birbirleriyle ve topluluklarıyla bağlantı kurmasını daha da kolaylaştırmak için sürekli olarak gelişmeye devam ediyor. Yeni güncellemeler ve özelliklerle, oyuncular artık Discord sesli sohbetine konsoldan daha kolay bir şekilde katılacaklar.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
Futbol oyunları sever, YouTube içerikleri üretir...
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir