Sony, PS5 İçin Ücretsiz Oyun Denemelerini Başlatıyor

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
2 Dk Okuma Süresi

Cuma günü Sony, kullanıcılarına bir e-posta gönderdi. E-postanın içeriği en çok Playstation 5 sahiplerini ilgilendiriyor. Zira Sony, kullanıcılarına PS5 için ücretsiz oyun denemelerinde bu ay birkaç saatliğine de olsa Death Stranding: Director’s Cut ve Sackboy: A Big Adventure oyunlarının ücretsiz olarak erişilebileceğini açıkladı.

 PS5 İçin Ücretsiz Oyun Denemeleri

PS5 İçin Ücretsiz Oyun Denemeleri Süreli

Sony’nin kullanıcılarına sunduğu bu fırsat 28 Ekim tarihine kadar sürecek. Kullanıcılar oyunları Playstation Store üzerinden indirebilecek. Süre sayacı ise kullanıcılar oyunları indirmeye başladığında başlayacak. Bu da demek oluyor ki daha hızlı internet bağlantısına sahip kullanıcılar oyunu daha uzun süre deneyimlemiş olacak.

PS5 kullanıcıları Death Stranding: Director’s Cut oyunu 6 saat ve Sackboy: A Big Adventure oyununu ise 5 saat boyunca oynayabilecekler. Sürenin bitiminde ise oyunlara erişim kapanacak ve satın alınması gerekecek. Playstation 4 kullanıcıları şu an için maalesef bu özellikten yararlanamayacak. Ama Sony ilerleyen zamanda bu özelliği PS4’de de getirir mi bilemeyiz. Ayrıca ücretsiz deneme süresi sırasında oyunun herhangi bir DLC’sini satın alan kullanıcılar, süreleri bittiğinde şayet oyunun tam sürümünü alırlarsa DLC’lerede oyunla birlikte erişebilecekler..

Son olarak ortaya çıkan son patentlere göre, Sony bulut hizmeti Playstation Now’a Playstation 5 oyunlarını eklemeyi planlıyor. Böyle bir durum sonucunda kullanıcılar gelecekte sunulacak deneme sürümü olan oyunları daha sorunsuz bir biçimde oynayabilecekler.

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir