PS5 Özel Oyunu Abandoned PC’e Gelebilir

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
3 Dk Okuma Süresi

Silent Hill benzeri Abandoned, sosyal medyada bir süredir tartışılmakta. Bir kısım oyuncu oyunun Hideo Kojima tarafından yapılan yeni bir Silent Hill oyunu olduğunu ve bunu biz oyunculara yavaş yavaş sızdırıldığını (tıpkı MGS 5’in duyurusunda olduğu gibi) savunsa da, bir kısım oyuncu ise oyunun Silent Hill ile alakasının olmadığını savunuyor. Bazı kanıtlar bizi düşündürse de, duyuru yapılana kadar gerçekleri öğrenemeyeceğiz gibi duruyor.

CEO’sunun Hasan Kahraman – Türk olduğu BLUE BOX Game Studios, Abandoned’ın PC geleceğine dair bir işaret bıraktı. Firma, Twitter üzerinden “Ne de olsa PS5’im yok” diyen bir kullanıcıya “PC topluluğu sevinecek” yanıtını verdi. Büyük ihtimalle, oyun PS5 için piyasaya sürüldükten birkaç ay sonra PC için de çıkışını yapacak gibi gözüküyor.

Ayrıca BLUE BOX Game Studios, kendi resmi sitesi için bir şey hazırlıyor. Bunun ne olacağını merakla bekliyoruz. Ek olarak, oyun için detaylı oynanış fragmanı yakın zamanda paylaşılacak.

Abandoned, 2021’in sonlarına doğru PlayStation 5 için çıkışını yapacak.

Abandoned’ın Tanıtım Bülteninden

Hikaye

Hikaye, garip bir ormanda uyanan Jason Longfield’ın etrafında dönüyor. Terk edilmiş ve oraya nasıl geldiğini hatırlamayan Jason, çok geçmeden kaçırıldığını ve karanlık bir amaç için oraya getirildiğini öğrenir. Hayatta kalmak için savaşan asıl amacı kaçmaktır.

Gerçekçi Karakter Etkileşimi

Gerçekçi hissettiren benzersiz bir kişisel oyun deneyimi sunmak istiyoruz. Her olayın karakteriniz üzerinde bir etkisi vardır. Jason depar attıktan sonra nefesi kesilirse (veya korkarsa), atış isabetliliği zarar görecektir. Aksiyon nişancı oyunlarının aksine, Abandoned’da silah ateşlemek gerçekçi bir şekilde yavaş olacaktır. Hayatta kalmak için taktiksel olmanız gerekecek.

Gelişme

Stüdyomuz sinematik bir tarz, birinci şahıs hikayesi oluşturmaya odaklanmıştır. Bu, sadece koştuğun, nişan aldığın ve ateş ettiğin hızlı tempolu bir nişancı oyunu değil. Abandoned, tetiği çekmeden önce her çekimi gizlemenizi ve planlamanızı gerektirir. Her düşmanla karşılaştığınızda gergin olmanızı istiyoruz. Yanlış bir hamlenin, bir savaş senaryosunda hayatta kalmak ya da olmamak arasındaki belirleyici faktör olabileceğinin farkında olmak.

Abandoned oynanış

DualSense kablosuz kontrol cihazı ve 3D ses ile kendinizi kaptırın

Kullanıcı daldırma yoluyla gerçekçiliği vurgulamak istedik. DualSense kablosuz denetleyici olmadan bu mümkün olmazdı. Oyuncular, oyun sırasında her etkileşimi hissedecekler – örneğin bir kurşun çarpması gibi.

Dolu veya boş bir silahta tetiği çekmek farklı hissettirecektir. Eşit derecede 3D ses, bir sonraki hareketinize karar vermenize yardımcı olmak için vahşi doğada silah seslerinin doğru konumlandırılmasını kullanarak kararlarınızı ve taktiklerinizi şekillendirmeye yardımcı olacaktır.

PS5’in Gücü

Ekibimiz hala PS5’in gücünü ortaya çıkarıyor ancak şimdiye kadar inanılmaz ilerleme kaydettik. Konsol, tümü 60 FPS’de çalışan ve doğal 4K çözünürlükte oluşturulan yüksek kaliteli hareket yakalamayı işlememize olanak tanır. Çevre kalitesinin mümkün olduğunca gerçeğe yakın olmasını sağlıyoruz. Sonuç olarak gerçekçi grafikler, akıcı karakter animasyonları ve minimum yükleme ekranları elde edilir.

Abandoned çevre

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image