MOBİLPC

PUBG Mobile’ın Arkasındaki Ekibin Yeni Açık Dünya Hayatta Kalma Oyunu Undawn Duyuruldu

Lightspeed & Quantum Studios'un yeni açık dünya hayatta kalma oyunu için bir de teaser yayınlandı.

Tencent Games, 2003 yılında kurulmuş bir oyun geliştirme ve yayınlama şirketi olarak da günümüzde faaliyet gösteriyor. En ünlü oyunu olan PUBG şu an PC, PlayStation, Xbox ve de Mobilde mevcut.

Tencent Games bugün ise PUBG Mobile’ın arkasındaki ekip olan Lightspeed & Quantum Studios’un yeni bir açık dünya hayatta kalma oyunu Undawn’ı geliştirdiğini bir adet fragman ile duyurdu. Ayrıca oyunun önümüzdeki yıl iOS, Android ve PC için çıkış yapacağı belirtildi.

Tencent games stüdyosu Lightspeed & Quantum Studios’un yönetici yapımcısı Rick Li ise yeni oyunları Undawn için şu açıklamayı yaptı:

“Undawn ile açık dünya özgürlüğünü, platformlardan bağımsız olarak bu türü tamamen yeniden tanımlayacak RPG unsurlarıyla birleştiren yeni bir aksiyon oyunu türü yaratmak istedik. Mobil ve PC platformları için bu kadar şaşırtıcı bir deneyim yarattığımız gerçeği, dünya çapında daha fazla oyuncunun kıyametten birlikte kurtulabileceği ve büyük bir yeni açık dünya deneyimi için potansiyel yaratabileceği anlamına geliyor.”

Yapılan açıklama ile oyunun kıyamet sonrasını konu aldığını ve oyuncuların yanı sıra uğraşmamız gereken başka zorluklarda olacağını anlıyoruz. Bu devasa dünyada hayatta kalmak için oyuncular, kaynaklar toplayacak, barınaklar inşa edecek, kaynak ticareti yapacak, silahlar üretecekler ve hem gerçek insanlara hem de oyundaki zombilere karşı koyacaklar.

Ayrıca Undawn, hem PvP hem de PvE oyun deneyimi bir arada sunmayı vaad ediyor. Son olarak oyun Unreal Engine 4 ile geliştiriliyor ve oyunun net çıkış tarihi henüz açıklanmış değil.

Kaynak
DSOGAMING

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu