PUBG Oynaması Ücretsiz mi Oluyor? Bir Sonraki Hafta Bunun için Bir Test Olabilir

Anıl Er
Anıl Er
2 Dk Okuma Süresi

Playerunknown’s Battlegrounds, battle royale türünün fiili öncüsü olarak kabul edebiliriz ve hala hatırı sayılır bir popülerliğe sahip. Ancak, Bluepoint tarafından yaratılan oyunun altın çağının çoktan geride kaldığı inkar edilemez. Belki de bu yüzden PUBG: Battlegrounds ücretsiz olarak sunulacak. En azından önümüzdeki hafta için, bu ücretsiz dönemin, nihai olarak ücretsiz oynanabilir modele geçişten önce bir tür test olduğuna dair söylentiler var.

PUBG geliştiricilerinin oyunu ücretsiz olarak kullanıma sunmaya hazırlandığı gerçeği, uzun süredir veri madenciliği ile ünlenen PlayerIGN tarafından bildirilmişti, ayrıca aynı zamanda Krafton’ın faaliyetleri hakkında rapora da sahip. Netizen’e göre geliştiriciler daha 2019 gibi erken bir tarihte oynaması ücretsiz modeli düşünmüşlerdi fakat oyuncuların testlere tepkisi geliştiricilerin beklediği gibi olmadı. Belki de bu yüzden, bu arada iki yıl bile hayatta kalmayan PUBG Lite’ın piyasaya sürülmesini durdurdular. “Lite” versiyonun sunucularının planlı olarak kapatılması, Playerunknown’s Battlegrounds’ın tam sürümünü yakın gelecekte ücretsiz olarak kullanıma sunma planlarıyla da ilgili olabilir.

PUBG’de ücretsiz hafta 10 Ağustos Salı günü başlayacak ve 16 Ağustos’a kadar sürecek. Blackpink ile, haritalarda küçük değişiklikler ve oyuncular için 38 öğe de dahil olmak üzere, k-pop grubundan ilham alan kozmetik öğeler almamızı sağlayacak bir ortaklıktan bahsediliyor. Etkinlik PC’de 8 Ağustos’ta ve konsollarda 12 Ağustos’ta başlayacak ve PC’de 7 Eylül ve konsollarda 15 Eylül’e kadar sürecek.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
Takip et
Çıkış yılı, türü fark etmeksizin her oyunu deneyen, bunların yapılışı ve tekniğiyle de ilgilenen eski kafa bir "oyuncu" anil_er@hotmail.com
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image