Rainbow Six Extraction Gold Statüsüne Ulaştı

Serhat Uzun
Serhat Uzun
2 Dk Okuma Süresi

Tom Clancy’s Rainbow Six Extraction’ı bekleyen taktiksel nişancı türünün hayranlarına çok güzel bir haberimiz var. Ubisoft, oyunun resmi sosyal medya hesaplarından oyun üzerindeki çalışmaların tamamlandığını, yani gold statüsüne eriştiğini açıkladı. Bu da oyunun artık baskıya ve yayınlanmaya hazır hale geldiğini gösteriyor.

Rainbow Six Extraction’dan bahsedecek olursak

Oyunda, Amerika’nın dört bölgesinde yer alan karantina bölgeleri bir meteor yüzünden gelişen uzaylı parazitleri tarafından istila edilmiş durumda.

Kapalı kapılar ardından kendine göre dengesiz bir ekosistem oluşturan canlıların inine girmek ve rehine tutulan operatörü kurtarmamız gerekiyor. Ancak bu her seferinde daha zorlu olacak. Ekranlarla odaları tarayabileceğiniz robot araçlar ve operatörlerin kendilerine has yetenekleri ile görevleri tamamlayıp, karantina bölgesini uzaylılardan arındırıcaz. Özgünce tasarlanmış 12 harita ve prosedürel olarak yaratılan zorluklar, düşmanlar, enfektasyon ve artan zorluk seviyesi ile tehlikeler artık beklenmedik hale gelecek.

Üç kişiye kadar co-op veya tamamen tek başınıza oynayabildiğiniz Extraction’da eğer bir operatör çıkarma noktasına ulaşamazsa, geri kalanlar sizin kaderinizi belirlemek zorunda kalacak. Nitekim ya geride bırakılacaksınız ya da takım arkadaşlarınız tekrardan bir parazit dalgasını göze alarak sizi kurtarmaya gelecek. Görevde başarısız olan operatörler ise ileriki görevler için geçici olarak “MIA” sıfatında bulunacak ve bu operatörü kullanılamaz hale getirecek. Bir MIA operatörünü geri kazanmak ise onu, parazite yenik düşmeden önce kurtarmaktan geçiyor.

Rainbow Six Extraction, 20 Ocak 2022’de çıkması planlanıyor. PC, PlayStation 4, PlayStation 5’in yanı sıra Xbox One, Series S ve Series X’te piyasaya sürülecek.

Bu makaleyi paylaş
Takip et
MisteRNOOB Youtube Ekip Lideriyim. 16 yıldır oyun oynuyorum. Atari ile başlayan bu serüvenim hala devam etmekte.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir