Rainbow Six Extraction’ın Çıkış Tarihi E3 2021 Ubisoft Forward’da Duyuruldu

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
4 Dk Okuma Süresi

E3 2021 haftasında bugün TSİ ile 22.00’da başlayan Ubisoft Forward ile ortalık iyice alev almaya başladı zira Ubisoft, geliştirilmekte olan oyunu Rainbow Six Extraction’ın ilk oynanış prömiyerini yayınladı ve çıkış tarihini açıkladı.

Rainbow Six Extraction hakkında yayınlanan bir sinematik fragman ve oynanış videosu, oyunun hikayesine daha detaylı bakmamıza imkan veriyor. Rainbow Six evreninden yıllar öncesini konu alan Extraction’da, Amerika’nın dört bölgesinde yer alan karantina bölgeleri bir meteor yüzünden gelişen uzaylı parazitleri tarafından istila edilmiş durumda.

Kapalı kapılar ardından kendine göre dengesiz bir ekosistem oluşturan canlıların inine girmek ve rehine tutulan operatörü kurtarmak, her seferinde daha zorlu olacak. Ekranlarla odaları tarayabileceğiniz robot araçlar ve operatörlerin kendilerine has yetenekleri ile görevleri tamamlayın ve karantina bölgesini uzaylılardan arındırın. Özgünce tasarlanmış 12 harita ve prosedürel olarak yaratılan zorluklar, düşmanlar, enfektasyon ve artan zorluk seviyesi ile tehlikeler artık beklenmedik hale gelecek.

Üç kişiye kadar co-op PvE veya tamamen tek başınıza oynayabildiğiniz Extraction’da eğer bir operatör çıkarma noktasına ulaşamazsa, geri kalanlar sizin kaderinizi belirlemek zorunda kalacak nitekim ya geride bırakılacaksınız ya da takım arkadaşlarınız tekrardan bir parazit dalgasını göze alarak sizi kurtarmaya gelecek. Görevde başarısız olan operatörler ise ileriki görevler için geçici olarak “MIA” sıfatında bulunacak ve bu operatörü kullanılamaz hale getirecek. Bir MIA operatörünü geri kazanmak ise onu, parazite yenik düşmeden önce kurtarmak.

Rainbow Six Extraction oynanış içi görüntü.

Rainbow Six Extraction’da yerin bir kat altına inmek = Korku dolu anlar!

Ela, Hash ve Hibana’nın da içinde bulunduğu 18 Rainbow Six operatöründen birini seçebildiğiniz bu oyunda her bir karakterin kendisine has silah, alet ve yetenek setleri olacak. Her operatörün benzersizliği ve farklı oyun tarzları, kadronuzu kişiselleştirmek için sınırsız seçeneklere izin verecek. Bu seçenekler ise kim bilir, sizi başarıya ulaştıracak… Unutmadan söyleyelim Rainbow Six Siege’e sahip olanlar ve Extraction’u satın alanlar, Siege’de 18 operatörün kilidini ve United Front kozmetik paketine de sahip olacak.

Chimera paraziti ve sürekli gelişen Archæns, manzarayı tüketen ve yeniden şekillendiren son derece ölümcül canlı organizmalar olarak biliniyor. The Rainbow Exogenous Analysis & Containment Takımı veya REACT, bu özel ama ölümcül fenomeni öğrenmeye çalışırken birbirinden farklı sekiz parazit türünü de detaylı şekilde sınıflandırıyor. Bu parazit türleri ise şunlar olacak:

  • Spikers
  • Breachers
  • Grunters
  • Rooters
  • Tormentors
  • Smashers
  • Apex,
  • Sprawl

2019’da açıklanan ve Rainbow Six Siege Outbreak’in bir modu olarak açıklanan Extraction fikrinden vazgeçilmiş ve geçtiğimiz aylarda bağımsız bir oyun olan Quarantine fikrine geçilmişti. Yakın zamanda ise oyunun, Extraction olarak anılacağı da duyurulmuştu.

Rainbow Six Extraction, 16 Eylül tarihinde PlayStation 4, PlayStation 5, Windows PC, Xbox One ve Xbox Series X için çıkış yapacak. Extraction bunun yanında birbirinden farklı platformlarda olan takım arkadaşlarını birbirinden ayırmamak için cross-play içerecek. Haberin altında Ubisoft Türkiye sayfasından atılan Türkçe altyazılı sinematik duyuru fragmanı ve oynanışa derinlemesine bakış videolarını izleyebilirsiniz. Oyunla ilgili detayları ise Ubisoft’un sitesinden öğrenebilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir