Rainbow Six Siege Steel Wave Operasyonunun İçerikleri ve Yeni Operatörlerin Detayları Açıklandı

Ersel Ay
Ersel Ay
14 Dk Okuma Süresi

Rainbow Six Siege Steel Wave Operasyonunun İçerikleri ve Yeni Operatörlerin Detayları Açıklandı

İki gün önce yayınlanan ön fragmandan çok bişey anlayamasakta bugün verilen bilgiler ve yayınlanan video ile Steel Wave ile yeterince bilgiye sahip olduk. Ayrıca oyunda yapılan değişiklikler de videoda yer alıyor.

Not: Aşağıdaki bilgiler Ubisoft sitesinde ki bilgilendirme metninin Türkçe’ye çevrilmiş halidir.

 YENİ OPERATÖRLER:

ACE / Saldıran

r6 acer6 ace 1

BİRİNCİL SİLAH
AK-12

ak 12

Sadece Spetsnaz’dan Fuze’ün kullandığı Ak-12 Ace’de kullanımına açıldı.

M1014

M1014

Kullanılacağını çok düşünmediğim FBI’ın pompalı tüfeği de başka bir seçenek olarak bize sunuluyor.

İKİNCİL SİLAH
P9

p9

CİHAZ
Uzaktan patlayıcı
Duman bombası

ZIRH 2/3
HIZ 2/3

ÖZEL KABİLİYETLER VE OYNAYIŞ STİLİ

S.E.L.M.A. SULU PATLATICI

Patlatıcı terimi size alevli patlamaları anımsatıyorsa, sizi suçlayamayız. Bir balyoz veya bir kıvılcım olmasa bile, duvarlar şu ana kadar ateş nedeniyle çoğunlukla tehlikede olmuştur. Ace ile tüm bunlar değişmek üzere.

S.E.L.M.A. Sulu Patlatıcısı ile su artık konunun özü olacak. Kırılabilir ve güçlendirilmiş yüzeyleri delip geçmek için hidrolik basınçtan faydalanır. Ace neyi patlatmaya çalışıyorsa, silindir onun üzerine fırlatılır ve sonrasında tamamen kurulmak için açılır. Yüzeyler, tavanlar ve kapaklı yüzeylerde bir kez patlar; ama duvarlarda yeterli alan bulursa, 3 defaya kadar kurulmak üzere silindir dönüşüme geçer. Tüm bu kurulumlar, bir Operatörün rahatlıkla geçebileceği büyüklükte bir delik oluşturarak, net bir dikdörtgen açıklık oluştururlar.

S.E.L.M.A. doğası gereği çok amaçlıdır ve Ace’in mevcut birimleri ile birlikte, herhangi bir yükseklikten fırlatılabilme kabiliyeti Ace’i oldukça güvenilir bir sert patlatıcı hâline getirir.

MELUSİ / Savunan

r6 melusi scaled

BİRİNCİL SİLAH
T-5 SMG

t 5

Savunma konusunda  iyi denebilecek SMG silahı.

Super 90

super 90

Şimdiye kadar sadece Frost’un oynayabildiği silah artık Melusi’nin de ellerin de.

İKİNCİL SİLAH
RG15

rg 15

Daha önce sadece Polonya – Ela ve Zofia operatörleri için mevcuttu .

CİHAZ
Alan etkili bomba
Kurulabilir kalkan

ZIRH 2/3
HIZ 3/3

ÖZEL KABİLİYETLER VE OYNAYIŞ STİLİ
BANSHEE SES DALGASI SAVUNMASI

Ayağının altında dikenli tel görmeden kendini yavaşlamış bulursan çok fazla panikleme. Burada duyduğuna inanabilirsin, Banshee seni zayıf bir anında yakaladı. Sesi bangır bangır yankılanırken ve Melusi’yi varlığın hakkında uyarırken, güvenli bir mesafeye çekilmek için çok fazla zaman bulamayabilirsin.
Banshee Ses Dalgası Savunması, aynı Maestro’nun Kem Gözü gibi yüzeylere kurulabilir; ama manuel kontrol gerektirmez. Bir rakip yeterince yakınına geldiği an bir çığlık koparır ve rakibini yavaşlatır. Yok edilebilir; ama kurşun geçirmez olduğu için Saldıranların bazı cihazlar kullanmaları veya çok yakından saldırmaları gerekir.

Banshee’nin en iyi özelliklerinden biri de, Melusi cihazı kurar kurmaz takım arkadaşları aynı Melusi gibi cihazdan faydalanmaya başlarlar.

HARİTA DÜZENLEMESİ: EV TEMASI:

house

Sonunda Ev için geniş kapsamlı yenilemeler yapıldı ve Ev artık daha fazla kargaşaya hazır. Bu haritayı mümkün olduğunca standart olarak tutmak için çabalarken, daha dengeli olması için birkaç şeyi değiştirmemiz gerektiğini düşündük.

Tartışmamız gereken ilk madde, Ev’in boyutu. Bu düzenleme ile sadece mevcut alanlar daha da büyütmedik, aynı zamanda her katta iki odası ve bu odaları bağlayan bir merdiveni ile Güney tarafına tamamen yeni bir bölüm ekledik. Bu yeni alanla birlikte, herkesin hareket edecek ve nefes alacak alanı olacak; aynı zamanda Televizyon Odası’na ve Müzik Odası’na da yeni bir Bomba alanı eklemeyi başardık.

Birçok diğer alan da değişti; ama üç tanesine özellikle dikkat edilmesi gerekiyor. İlk olarak Garaj, kapılarından biri yıkılabilir olacak şekilde yenilendi ve İmha Cihazının kurulumu hâlâ zor olsa da, farklı erişim seçenekleri sunmak için yeni bir barikat eklendi. İkinci olarak, eskiden Atölye olan alan artık içine eklenen bir gömme dolap ile birlikte tamamlanmış bir Kızlar Odası. Üçüncü olarak, ana kapının bloke edilmesi ve parçalanan pencerenin bir koridor ile değiştirilmesi nedeniyle, binanın Kuzey tarafında görüş alanları daraltıldı.

Bu klasik haritanın yeni versiyonunu oynadıkça, bazı diğer şeyleri de fark edeceksin. Ana Yatak Odası ve Erkeklerin Odasına yarar sağlaması için, Oturma Odası ve Eğitim Odası Bomba alanı kaldırıldı. Çoğu kat artık kırılabilir, bu yüzden dikey oynayış çok daha uygun bir seçenek. Bazı kapaklı yüzeyler eklendi veya yer değiştirdiler. Genel olarak, eğlenceyi koruyacak ve daha da güvenli hâle getirecek şekilde, rekabetçi haritalara kendi bakışımızı ekledik.

house 2

house 3

AMARU DEĞİŞİKLİKLERİ

amaru

Amaru her zaman akrobatik ve dinamik olsa da, çoğu zaman istediğimiz kadar öngörülemez olmadı. Bu sezon, onu rolünü gerçekleştirmesi için ihtiyacı olan araçları birkaç düzenleme ile vermeyi umuyoruz.

Kanca animasyonları ve zamanlamaları daha pürüzsüz olurken, gerçekten dikkat çekmemizin önem taşıdığı nokta ise bundan sonra sadece içinden geçtiği barikatları yıkabilecek (kancası yine de bir penceredeki camı kırabilecek) ve artık bir kapaklı yüzeyi, eylem sırasında zaten kıracağı için yukarı çıkmadan önce kıramayacak olmasıdır.

İKİNCİL CİHAZ: YAKINLIK ALARMI

Yepyeni ikincil cihazımızın ince ayarları sonunda tamamlandı ve sahada kullanıma hazır durumda. Bu fırlatılabilir yapışkan cihaz, esaslı bir istihbarat toplama cihazıdır ve gezginler için ne kadar iyi çalışıyorsa, çapalar için de o kadar iyi çalışır.

Yakınlık Alarmı’nın küçük boyutu, hedefe giden yolda ilerlerken Saldıranların onu göremeyecekleri yerlere yerleştirilmesini kolay hâle getirir, bu da Savunanların alarmın sesi kesildiğinde ortaya çıkacak kaostan faydalanmalarını daha da kolaylaştırır.

BİRLEŞTİRİLMİŞ ED & ŞAMPİYONLAR DERECESİ

Eşleştirme Derecesi sistemimize büyük bir değişiklik geliyor. Bölge değiştirme esnasında eşleştirmeyi kötüye kullanmayı engellemek için, her bir oynama listesi için birleştirilmiş ED sistemine geçeceğiz. Bu da, oynadığın bölgeye bağlı olarak farklı ED değerlerinin olmayacağı anlamına gelmektedir. Ancak, eşleştirme derecen farklı oynama listeleri için ayrı kalmaya devam edecek.

Şampiyon derecesinde olanlar veya olmayı isteyenler için, bu değişiklik Şampiyonlar tablosunun dünya çapında olmasına neden olacak ve en iyi dereceye ulaşmayı daha zorlu hâle getirecektir. Buna ek olarak, Şampiyonluk kavramının sadece beceri sahibi olmaktan ibaret değil, aynı zamanda kendini adama ile de ilgili olduğu düşüncesini güçlendirmek istiyoruz, bu nedenle artık dereceye sahip olmak için 5000 ED eşiğinin yanında minimum 100 karşılaşma gerekecek.

ELİT ECHO

Her bir Operatörün paralel bir evrende nasıl olacağını hiç düşündün mü? Peki ya gelecekte? Hâlâ Rainbow ile devam ederler miydi ve hâlâ iyi tarafta olurlar mıydı?

Echo’nun Elit Seti, Echo’nun kendi şehrinin kahramanı olduğu ve hiçbir suçlunun dövüşte onunla boy ölçüşmeyi bile hayal edemeyeceği, adeta farklı bir dünyaya bakıyor gibi hissettiriyor. Bu set Elit Echo Chibi uğurluğu ile birlikte Tenkamusou üniforması, zafer animasyonu, Yokai Dronu için cihaz kaplamasını ve SUPERNOVA, MP5SD, P229 ve BEARING 9 için silah kaplamasını içerir.

Yeni üniformanın tanıtımını buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

OPERATÖRLERİN FİYAT DÜŞÜŞLERİ

Dört Operatörde bu sezon fiyat düşüşü yapılıyor. Bu sefer, Alibi ile Maestro 15.000 Nam veya 350 R6 Kredisine ve Nøkk ile Warden da 20.000 Nam veya 480 R6 Kredisine düşürülüyor.

OPERATÖRLERİN FİYAT DÜŞÜŞLERİ

Dört Operatörde bu sezon fiyat düşüşü yapılıyor. Bu sefer, Alibi ile Maestro 15.000 Nam veya 350 R6 Kredisine ve Nøkk ile Warden da 20.000 Nam veya 480 R6 Kredisine düşürülüyor.

STEEL WAVE SİLAH KAPLAMALARI

Bu sefer, teçhizatlarına iki farklı açıdan renk katmak için iki yeni sezonluk silah kaplaması sana doğru geliyor.

Eskimiş ahşabı ve üzerine kazınmış sembolleri ile Ahşap Oymalar kaplamasının seni savaşa taşımasına izin ver.

Sakin ol, Plaj Gezisi kaplaması hayatını daha tasasız ve eğlenceli hâle getirmek için burada.

Sezonluk silah kaplamaları sezon açılışında yayınlanır ve sezon boyunca satın alınabilir. Açıldıktan sonra sezonluk silah kaplamaları tüm silahlara uygulanabilir

OPERATÖR DENGELEMESİ
CLASH

Clash

– Clash’in SMG’si kırmızı bir nokta yerine refleksin yeşil üçgenine sahip olacak.

 

 

 

 

 

 

 

ECHO
Echo

– Yokai’nin sarsma efektindeki kamera sallanması efekti kaldırıldı.
– Sarsılma efektinin süresi artık hareketten etkilenmeyecek. Artık sabit 10 saniye sürecek ve görüş engelinin sıkılığı efekt boyunca aynı kalacak.
– Kurulabilir Kalkan Alan Etkili Bomba ile değiştirildi.

 

 

 

 

FINKA

finka

– Finka’nın Nano takviyesiyle iyileştirilen takım arkadaşlarının temel hp değeri (5’ten) 30’a yükseltildi. DBNO Oyuncuları artık 50 hp ile ayaklanacak (30 temel hp + 20 Finka takviyesi).

 

 

 

 

 

 

KAİD

Kaid

– LFP586 ikincil silahı teçhizata eklendi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KALI

Kali

– DH Patlayıcı Mızrak’ın fitil süresi (2,5 saniyeden) 1,5 saniyeye düşürüldü.
– CSRX 300’ün geri tepmesinin her atıştan sonra silahı tırmandırması geliştirildi.
– P22 Mk5 teçhizatta SPSMG9 ile değiştirildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

NOMAD

Nomad

– PR892 ikincil silahı teçhizata eklendi.

 

 

 

 

 

 

 

 

ORYX

omryx

– Duvarların içinden geçerken alınan hasar (10’dan) 5’e düşürüldü.
– Kurşun Geçirmez Kamera yeni Yakınlık Alarmı ikincil cihazıyla değiştirildi.
– Oryx’in Mp5’i için açılı kabza seçeneği eklendi.

 

 

 

 

 

 

 

ELA, ZOFIA

ela

– Bosak kardeşlerin cihazlarının sarsıcılık etkisindeki fare hassasiyeti düzenleyicisi ortadan kaldırıldı.

 

 

 

 

YING

Ying

– Candela sayısı 3’e düşürüldü (4 Candela’dan).

– PC için 30.04.2020 tarihinde değiştirildi

 

 

 

 

 

 

DEĞİŞİKLİKLER & GELİŞTİRMELER

ACS12 Yeni Yivsiz Mermi Tipi

Önceden ACS12’nin çok kısa bir süre içerisinde çok fazla yıkıma sebebiyet vermesini sağlayan bir hata mevcuttu. ACS12’ye yeni bir yivsiz mermi tipi sağlayarak tasarım amaçlarımız doğrultusunda daha kontrollü hasar vermesini sağladık. Öncelikle PC Test Sunucusu’nda deneyeceğiz, bu sebeple lütfen bize geri dönüş yapın!

Oynama Listesi Rehberlerine Güncelleme

Oynama Listesi Rehberlerine bazı güncellemeler gerçekleştirdik. Dereceli Rehberi artık yalnızca güncel sezonu gösterecek ve siz hâlâ bütün dereceli uğurluk ödüllerini görebilecekken önceki üç sezondaki en yüksek derecelerinizi de görebileceksiniz. Hızlı eşleştirme ve Dereceli harita rotasyonları da artık sezon içerisinde otomatik olarak üç kez değişecek ve güncel harita havuzu bilgisi Oynama Listesi rehberlerinde gösterilecek.

Ses Yerelleştirmeleri

Yeni Operatörler Ace + Melusi’nin yerelleştirme kayıtları sezonun çıkışında Fransızca ve Rusça için mevcut olmayacak. Bu süreçte ses ayarı Fransızca/Rusça’ya seçildiğinde bile oyuncular İngilizce seslendirmeyi duyacaklar. Yerelleştirilmiş sesler güncellenene kadar oyuncular Ace + Melusi için altyazıları kullanabilirler. Güncel Operatörlerle daha uyumlu olması için Frost ve Capitao’nun Japonca yerel seslendirmeleri güncellendi.

Karşılaşma İptali

Karşılaşma İptali, takımdaki oyuncu sayıları karşılaşma başında eşit olmadığında oyunculara anlık Dereceli karşılaşmayı iptal etme fırsatı sunan yeni bir özelliktir (bkz.: Eğer bir oyuncu ilk raunttan önce oyundan çıkarsa veya bir lobi 10 oyuncudan eksik bir şekilde kurulduysa). Karşılaşma İptali oylama seçeneği eksik olan takıma hazırlık evresinde sunulacak ve bir oy çokluğu sağlandığında karşılaşma iptal edilecek. İptal edilen karşılaşma iptal edildi şeklinde gözükür ve ED üzerinde hiçbir etkisi olmaz. Terk etme yaptırımı hâlâ geçerlidir ve devam eden bir Dereceli Karşılaşmayı terk eden oyuncular bu yaptırımlara maruz kalacaktır. Eğer bir karşılaşma iptali oylamasına başlandıysa, Karşılaşma İptali oylaması tamamlanmadan çıkılırsa terk etme cezası verilir. Oyuncular Karşılaşma İptali oylaması geçerli kılınana kadar ve karşılaşma iptal edilene kadar oyunda kalmalıdırlar. Karşılaşma İptali özelliği ilk olarak test için sezonluk TS’ye eklenecek ve sezonun geri kalanında oyuna eklenecektir.

Dereceli Yetki Seviyesi’nde ve Şampiyon Derece Gereksiniminde Değişiklikler

Dereceli yetki seviyesi 30’dan 50’ye yükseltildi. Şampiyon Derecesine ulaşabilmek için oyuncuların 5000 ED’ye sahip olması ve sezon içinde en az 100 dereceli karşılaşma tamamlamış olmaları gerekmektedir. Bu değişikliklerin amacı Dereceli karşılaşmaları hilecilere daha zor erişilebilir kılmaktır. Dereceli için gerekli yetki seviyesine gelen yükseltmelerle birlikte PvE TP seviye sınırıyla Dereceli ortamını hilecilerden korumak için daha fazlasını yapmış olduk. Ek Şampiyon Derecesi gereksinimleri de bize hızlı hile kullanarak sıralama tablolarında üst sıralara yerleşmek isteyen hilecileri engellememize yardımcı oldu.

Sistem Testi Güncellemesi

Geliştirilmiş Sistem Testi, Aracı oyuncunun donanım detaylarıyla grafik ayarları hakkında detaylı performans raporu sunacak. Lütfen artık sistem testinde Oregon haritası yerine Ev haritasında yapıldığı için değerlerin değişebileceğini unutmayın.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
Takip et
Merhaba, öncelikle adım Ersel, 21 yaşındayım. Şu anda Dil ve Konuşma Terapisi öğrencisiyim. Kendimi bildim bileli oyun dünyasındayım. Daha çok aksiyon bazlı story modlu oyunlar oynuyorum. Burada size duygu, düşünce ve tecrübelerimi aktarmak istiyorum.Umarım yazılarım hoşunuza gider. Sağlıcakla kalın efendim. :)
2 Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image