Rainbow Six Siege Yönetmeni Bir Seriye Gerek Olmadığını Düşünüyor

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
2 Dk Okuma Süresi

Rainbow Six Siege, Ubisoft’un şu anlık en büyük gelir kaynaklarından bir tanesi olarak görülüyor. Oyun, çıkış yaptığı günden beri oyuncu sayısında azalma yaşamadan sayısını arttırmayı başararak tabiri caizse milyonlara ulaştı.

Rainbow Six Siege

Rainbow Six Siege’in devamı gelecek mi?

Oyuncular tarafından yanıtı aranan en büyük sorulardan bir tanesi ise Six Siege’in devam oyununun gelip gelmemesini içeriyor. Oyunun geliştiricileri devam oyunu yapmayı istemiyorlar. Reddit AMA (Ask Me Anything) üzerinden sorulan bir soruya Rainbow Six Siege yaratıcı direktörü Leroy Athanassof cevap verdi.

“Rainbow Six Siege geliştirici ekibi, devam oyunu üzerinde çalışmak istemiyorlar. Yıllardır yaptıkları gibi oyunu, kalıcı güncellemelerle geliştirmeye ve iyileştirmeye devam etmek istiyorlar. Siege, gelişmeye devam eden bir oyun. Siege, çıktığı günden beri o kadar fazla gelişti ki oyunun şu anki haline artık Siege 2 bile diyebiliriz.

Bizler ekip olarak oyunu istenen devam oyunu seviyesine kadar aşamalı olarak getirebileceğimize inanıyoruz. Siege 2; yeni bir oyun, yeni bir ortam, muhtemelen yeni bir envanter ve yeni bir geliştirme ekibine ihtiyaç duyacak. Bunun oyuncular için gerekli olduğunu düşünmüyoruz. Sizlerin oyuna yaptığınız yatırımları tabii ki de önemsiyoruz lakin bizler, yeni bir oyuna geçmeyi düşünmüyoruz. Bunun yerine mevcut envanterimizi koruyarak daha da iyi hale getirerek yatırımınızın değerini arttırmak istiyoruz.”

Bu açıklama, Rainbow Six Siege geliştirici ekibinin devam oyunu yapmak istememelerine dikkat çeken ilk metinlerden değil nitekim daha önce bir çok kez bu düşüncelerinden söz etmişlerdi. Oyunun muazzam başarısı ve oyuncular tarafından çok sevilmesi düşünüldüğünde Ubisoft’un böylesi bir kaynağı terk etmek istememesi mantıklı bir davranış gibi görünüyor. Serinin yakın zamanda çıkacak olan yeni oyunu Rainbow Six Extraction da aynı başarıyı sağlayacak mı hep beraber göreceğiz.

Rainbow Six Siege’i; PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC platformlarında oynayabilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image