Ratchet & Clank: Rift Apart’ın 15 Dakikalık Oynanış Videosu Yayınlandı

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Dün gece Sony’nin gerçekleştirdiği State of Play etkinliğinde Ratchet & Clank: Rift Apart’ın 15 dakikalık bir oynanış videosu gösterildi.

Ratchet & Clank: Rift Apart’ın videosunda, oynanabilir kahramanımız (Ratchet) ve yeni gelen Rivet ile boyutlar arasında zıplamalar yapıyor, çeşitli cephaneliklerle uğraşıyor ve galaksiyi Nefarious’lardan kurtarmaya çalışıyoruz. Oynanış videosu, oyunun neleri ne derinlikte içerdiğiyle alakalı oldukça tatmin ediciydi. Ayrıca, Sargosso’daki Rivet’in evi gibi olan Nefarious City’nin yarattığı atmosfere ve şehrin detaycılığına da yakından bakma şansı tanıdık. 

PS5’in neredeyse yükleme sürelerini sıfıra indirmesi özelliği sayesinde boyutlar arası atlamalar, cep boyutları ve bunları yaparken Rift Tether’ın kullanılması çok daha yumuşak bir görünüm kazanıyor. Bunun yanında Insomniac Games, Phantom Dash ve duvar koşuları gibi farklı ve dinamik parkur mekaniklerini de gösterdi.

DualSense denetleyicisinin uyarlanabilir tetikleyicileri ve haptic geri bildirimi sayesinde NegaTron Collider gibi silahlarda tetiği her çekişinizde özgün hissiyata tanıklık edebileceksiniz. Ayrıca oyunda bir sürü silah olacağı da ortaya çıkan bilgiler arasında. Erişilebilirlik seçenekleri arasında değiştirilebilir bir Oyun Hızı modu da bulunuyor ama bu detayla alakalı bilgiler daha sonra ortaya çıkacaktır.

Keşfedilecek yepyeni açık seviyeler, Clank bulmacaları, Glitch savaşı, arena zorlukları, hava savaşları ve Ratchet & Clank Fotoğraf Modu’nu beklemeniz için çok sebep var.

Ratchet & Clank: Rift Apart, 11 Haziran 2021’de dijital marketlerde piyasaya çıkıyor.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image