Redfall’un Anlık Oyuncu Sayısı Çoğu Zaman 4 Kişilik Co-op’a Yetmiyor

Redfall'u daha zor günler bekliyor diyebilir miyiz?

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Microsoft çatısı altında Arkane Austin tarafından geliştirilen ve Bethesda önderliğinde yayınlanan Redfall, tabiri caizse dibe çakılmaya devam ediyor. Akabinde bir servis oyunu olan yapım, gerek bug’lar gerekse oynanışındaki sığlıklar sebebiyle incelemelerden oldukça düşük notlar aldı.

Beş ay içerisinde ortalama 6000 eşzamanlı oyuncu sayısını gören yapım, şimdi ise tek haneli sayılara ev sahipliği yapıyor. Bazı zamanlar, dört kişilik co-op moduna yetecek oyuncu bile bulunmayabiliyor.

Redfall’un başarısızlığı gözler önünde

PCGamesN tarafından belirtilen bilgilere göre oyunda bazen dört kişilik lobiyi dolduracak kadar oyuncu olmayabiliyor. SteamDB üstünde yapılan araştırmalar ise 22 Eylül’den bugüne istikrarlı bir biçimde oyunu oynayan oyuncu sayısının tek haneli sayılara indiğini gösteriyor.

1 Ekim tarihi ise Redfall’u sadece iki kişinin oynadığı da belirtiliyor. Dün ise oyunda aktif olarak sadece 36 kişinin bulunduğu da not edilmiş. Dolayısıyla yapımın ilerideki akıbetinin ne olacağının bilinmediğini de söyleyebiliriz.

Bethesda’nın baş yayıncısı Pete Hines, gelen yorumlara rağmen Redfall’un iyi bir hale geleceğini ve Game Pass olduğu sürece bu yapımın da yaşayacağını söylüyor.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir