Remedy Entertainment, Crossfire X’in Hikaye Modunu Bitirdi, Vanguard İse Test Aşamasında

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
1 Dk Okuma Süresi

Remedy Entertainment, halihazırda geliştirilen yapımlarıyla alakalı önemli bilgiler paylaştı. 2021 yılının birinci çeyreği için finansal raporları paylaşan şirket, her bir oyun ile ilgili detaylar verdi.

İlk olarak Epic Games tarafından finanse edilen ve yapılan bir AAA oyununun, tam üretime geçtiği gelen haberler arasında. Bu oyunun ise resmi olarak açıklanmasa da Alan Wake 2 olduğu tahmin ediliyor.

Remedy, bir süre önce tam üretime giren başka, daha küçük ölçekli bir oyun üzerinde çalışıyor. Crossfire X’in tek oyunculu hikaye modu, bu yıl yayınlanma hedefi ile geliştirilmesinin sonuna yaklaştı.

Ayrıca, Remedy’nin ücretsiz oyunlar kategorisindeki büyük kooperatif projesi Vanguard var. Ekip artık “temel unsurların çoğunu oyuna entegre etse” de oyun şu anda olarak test aşamasında.

Control ekibine gelince Remedy, oyun için çalışmış 281 geliştiriciyi sözü geçen diğer projelere transfer ettiğini açıkladı. Şubat ayında Remedy, özel yatırımcılardan 41,5 milyon Euro topladı ve bu para, yukarıda adı geçen projelerin bazılarını finanse etmek ve şirketin oyunlarını kendi başına yayınlaması için harcanacak.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir