Remedy Entertainment Aynı Evrende Geçen İki Yapım Üzerinde Çalışıyor

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
2 Dk Okuma Süresi

Son çıkan haberlere göre Remedy Entertainment, aynı evrende geçen iki farklı yapım üzerinde çalışmalara başlamış.

Stüdyo içerisinde şu anda birkaç farklı proje üzerinde çalışılıyor ve tüm geliştiriciler toplamda beş oyun geliştiren dört takıma ayrılmış durumda. Control’ün arkasındaki geliştiriciler yeni bir AAA projesi üzerinde çalışmaya başlarken, ikinci bir ekip CrossfireX olarak bilinen Crossfire’ın aksiyon dolu bir devam oyunu üzerinde sıkı denemeler yapıyor ve üçüncü takım ise iddialı bir ücretsiz oyun olan Vanguard üzerinde planlamalar gerçekleştiriyor. Dördüncü bir ekip ise Epic Games ile işbirliği içerisinde hem konsol hem de PC için geliştirilen iki oyun üzerinde çalışmalar yapıyor.

Bu oyunların ne olduğu bilinmese de GamesIndustry.biz ve Remedy Entertainment CEO’su Tero Virtala arasındaki yeni bir röportaj, gizemli projelere daha fazla ışık tuttu.

Yayınlanan röportaja göre Virtala, her iki oyunun kapsamı ve anlatımı hakkında çok kısaca konuşsa da “oyunların paylaşılan bir evrende geçtiğini” açıkladı. İddiaya göre biri büyük ölçekli olan AAA yapım birisi de küçük bir deneyim şeklinde planlanan başka bir yapım arasında bir köprü kurulması isteniyormuş.

Röportaj sırasında Virtala, “Epic ile yaptığımız bu projeler ile oyuncuların daha fazla zaman geçirmesini istediğimiz bir dünyada hareket etmesini istiyoruz,” diyor.

Röportaj, Remedy’nin Vanguard projesiyle tam olarak neyi inşa etmeyi planladığını daha derinlemesine inceliyor ve bu kooperatif nişancı oyunun yenilikçi bir bakış açısı sunacağını iddia ediyor. Oyunun ne zaman dijital raflara çıkacağına dair bir bilgi yok. Bir FPS oyunu olan Crossfire X ise, bu yılın ilerleyen günlerinde piyasaya sürülecek gibi duruyor.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image