Remedy Gelecek Planlarını Açıkladı

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
2 Dk Okuma Süresi

Remedy, başta Control’ün  PvE oyunu Condor ve dahil olmak üzere oyunları hakkında çeşitli güncellemeler sağladı.

Geçtiğimiz günlerde şirket tarafından yayınlanan duyuru, stüdyonun CEO’su Tero Virtala geliştirme aşamasında olan oyunları hakkında bilgiler verdi. Virtala, duyuruyu stüdyodaki kar artışı hakkında sözleri ile başladı: “Stratejimizi yürütmek ve iddiali uzun vadeli büyüme planlarımızı gerçekleştirmek için daha gelişmiş araçlar sağlıyoruz.”

Bu gelişmeler sayesinde stüdyo çoklu proje yeteneklerini genişletebiliyor. Özellikle stüdyo bu sayede proje finansmanı ve yayıncılık faaliyetleriyle alakalı kurum içi yeteneklerini geliştirebiliyor.

Peki Remedy’nin bu açıklamalar ne anlama geliyor?

Açıklamaları öz bir şekilde anlamak gerekirse Remedy stüdyosu daha fazla oyun geliştirebilecek. Firmanın da uzun vadeli asıl planı tam da anladığımız gibi daha çok oyun geliştirebilmek. Yapılan açıklamalarda Remedy ve 505 Games’in ortak yayıncılık ve geliştirme anlaşması yaptıklarını tekrardan hatırlatılıyor.

Virtala, 505 Games anlaşmasına değinerek iki şirketinde henüz “erken fikir aşamasınıda” olan “daha büyük bütçeye sahip yeni bir Control oyunu” üzerinde fikir alışverişinde olduklarını ve şartları konuştuklarını belirtti. Control’ün 10 milyon oyuncuya ulaşması bu fikrin en büyük sebebi.

Açıklama da başka oyunlara da değinildi. Remedy’nin lansman tarihi oldukça yaklaşan Crossfire’ın HD hikaye modu ve CrossfireX’i destekleyecek “küçük bir Crossfire ekibine” sahip olduklarını da belirtti. Her iki oyunun da bu yıl içerisinde oyuncularla buluşması hedefleniyor.

Son olarak Virtala, Epic Games işbirliğinde ortaya çıkan Remedy’nin AAA oyunun geliştirme sürecinin sonlarına yaklaştığını da belirtti. Bu oyunun ise Alan Wake 2 olduğu söyleniyor. Geliştirme aşamasının sonlarına gelen tek oyun bu da değil. Daha küçük ölçekli bir oyun daha da geliştirme aşamasının sonuna erişti.

Son olarak, Stüdyonun oynaması ücretsiz co-op oyunu Vanguard, şuan yapılmakta olan harici ve kapalı oyun testlerinde oldukça istikrarlı ve daha iyi yerlere doğru ilerlemeye devam ediyor. Bu oyunun nasıl görüneceğini çok merak ediyoruz…

Bu makaleyi paylaş
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir