Resident Evil 1 ve Code Veronica İçin Oldukça Güzel Gözüken Fan Yapımı Remake’ler Yapılıyor

Serhat Uzun
Serhat Uzun
2 Dk Okuma Süresi

Görünüşe göre bağımsız bir ekip şu anda Resident Evil 1 ve Resident Evil Code Veronica’nın remakeleri üzerinde çalışıyor. İki projenin de arkasında olan bu ekip, Resident Evil 1 Remake’i 2022’de piyasaya sürmeyi hedefliyor. Bu fan yapımı Remake’ler, RE 2 Remake ve RE 3 Remake‘e benzer şekilde omuz üstü üçüncü şahıs bakış açısına sahip olacak.

Geliştirici ekibin söylediğine göre, bu fan yapımı Resident Evil 1 Remake’de oyuncular, envanterlerini yönetebilecek, onları ısırmak üzere olan bir zombiden hızla kaçmak için savunma bıçakları bulabilecekler. Ayrıca el fenerlerini diledikleri zaman kullanabilecekler. Oyun ayrıca bir kaçma mekaniğine ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda silaha da sahip olacak.

Öte yandan Resident Evil Code Veronica Remake, yeni animasyonlara ve yeni bir Zombies sistemine sahip olacak. Bu yeni zombiler, RE 2 Remake ve RE 3 Remake’dekilere benzer olacak. Ayrıca Capcom’un RE 3 Remake’de kullandığı kaçma mekaniğine de sahip olacak.

Son olarak ekip, Capcom onlara bir C&D mektubu gönderirse bu fan yapımı Remake’lerin geliştirme sürecini durdurup projeyi iptal edebileceklerini de söyledi. Dilerseniz bu oldukça güzel gözüken Remake’lerin videolarını aşağıdaki oynatıcılardan izleyebilirsiniz.

Resident Evil 1 Remake

Resident Evil Code Veronica Remake

Bu makaleyi paylaş
Takip et
MisteRNOOB Youtube Ekip Lideriyim. 16 yıldır oyun oynuyorum. Atari ile başlayan bu serüvenim hala devam etmekte.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir