Resident Evil 4 Remake’in Çıkış Tarihi Belli Oldu! – Resident Evil Showcase’de Neler Gösterildi?

Bugün itibariyle gerçekleştirilen etkinlikte Capcom, Resident Evil 4 Remake'in çıkış tarihini birçok detay ile duyurdu.

Muratcan Ös
Muratcan Ös - Genel Yayın Yönetmeni
3 Dk Okuma Süresi

Capcom’un kült korku serilerinden olan Resident Evil, 1996’dan beri basamakları tırmanarak yoluna devam ediyor. Özellikle Resident Evil 4, hayatta kalma korku türünü dibine kadar yaşatan yapımlardan biridir, sağlamdır ve serinin en sevilen oyunları arasında parmakla gösterilir.

Bugün itibariyle gerçekleştirilen Resident Evil Showcase duyurusunda da Capcom, Village hakkında yeni bilgiler paylaşırken belki de en çok beklenen yapıma, Resident Evil 4 Remake sürümüne ilişkin yeni bir fragman yayınladı.

Resident Evil 4 Remake ne zaman çıkış yapacak?

Öncelikle geliştiriciler, Village’ın yeni DLC’si olan ve Winters ailesinin hikayesine son noktayı koyan Shadows of Rose hakkında bilgi ve düşüncelerini paylaştılar. The Mercenaries: Additional Orders moduna yenilikler gelirken tüm oyunla birlikte DLC’de de bulunacak olan üçüncü şahıs kamera açısının motion-sickness’tan etkilenenler için getirildiği belirtildi.

Üçüncü şahıs kamera açısı olsa bile ara sahneler birinci şahıstan gösterilmeye devam edilecek ve oyun boyunca Ethan, kamerayı kendisine çevirip görmek isteyen meraklı oyun severlere yüzünü göstermeyecek. Bunun dışında Capcom, üçüncü şahıs açı ayarını gözlemlemek isteyen herkes için altmış dakikalık bir demo sürümünün de bugün itibariyle oynanabileceğini belirtti.

Capcom’un online bir deneyim sunacağı spin-off Re:Verse’ün 24 Ekim tarihinde erken erişime açılacağı duyurulurken çapraz platform oynanış desteği sunacağı açıklandı. Oyunun kendisi 28 Ekim’de çıkış yapacak ve Village’a sahip olan oyunculara ücretsiz bir şekilde verilecek.

res4

Şovun en çok beklenen oyunu, Resident Evil 4 Remake hakkında da yeni bir oynanış fragmanı gösterildi ve yapımın çıkış tarihi sonunda belli oldu. 24 Mart 2023 tarihinde çıkış yapması beklenen remake sürümü, atmosfer anlamında oldukça geliştirilmiş mekanlar içeriyor. Öte yandan Leon, bıçağı ile Ganado’ları savuşturabilecek ve silah mermilerini crafting sayesiyle elde edebilecek. Bıçak gibi çeşitli silahların seviyeleri de yükseltilebilecek.

PS5, PS4, Xbox Series ve PC için çıkış yapacak olan ve bugün itibariyle ön siparişe açılan Resident Evil 4 Remake; Standard, Deluxe ve Collector isminde üç farklı sürüme sahip olacak. Deluxe Edition, ana oyunun yanında çeşitli silahlar ve kozmetikler barındırırken Collector Edition ise heykel ve anahtarlık gibi eşyalar hediyelikler verecek.

Ayrıyeten Village’in, 28 Ekim tarihinde Mac cihazlara, Resident Evil 2, 3 ve 7’nin ise 60 FPS ile Switch Cloud sistemine geleceği duyuruldu.

Bu makaleyi paylaş
By Muratcan Ös Genel Yayın Yönetmeni
Takip et
İsmim Muratcan Ös. MisteRNOOB'da Genel Yayın Yönetmeni ve Indie divizyonunun lideriyim. Üç seneyi aşkın yazarlıkla uğraşıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir