KONSOLPC

Resident Evil 8 Village Çıkış Tarihi, Fiyatı, Oynanış Fragmanı, Multiplayer Oyunu ve Dahası

Capcom, düzenlediği Resident Evil Showcase etkinliği ile yeni oyunu Resident Evil 8 Village hakkında çıkış tarihi, oynanış fragmanı ve multiplayer oyun Re: Verse ile ilgili bir çok bilgi paylaştı.

Resident Evil 8 Village Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Resident Evilt 8 Village, 7 Mayıs 2021 tarihinde PS5, PS4, Xbox Series X/S, Xbox One ve PC için çıkışını gerçekleştirecek. Ayrıca oyun ön siparişe de açılmış durumda. Fiyatları ise şu şekilde:

  • Steam Standart Sürüm — 279,00 TL
  • Steam Deluxe Sürüm — 332,22 TL
  • Xbox Store Standart Sürüm — 485,00 TL
  • Xbox Store Deluxe Sürüm — 554,00 TL
  • PS Store Standart Sürüm — 499,00 TL
  • PS Store Deluxe Sürüm — 569,00 TL

Ayrıca oyuna ait PS5 için özel bir demo da yayınlandı. PS5 sahipleri şu an Maiden adındaki bu demoyu indirip oyunu deneyimleyebilirler. İlerleyen tarihlerde ise bu demonun tüm platformlar için de yayınlanacağı açıklandı.

Multiplayer Oyunu RE: Verse

Capcom, Resident Evil Showcase’de bir de multiplayer oyun duyurusu yaptı. RE: Verse isimli bu çevrim içi çok oyunculu oyun da PC, Playstation ve Xbox platformlarına çıkış yapacak.

RE8: Village sahiplerinin ücretsiz olarak ulaşabilecekleri oyun, üçüncü şahıs bakış açısı, çizgi roman grafikleri ve ikonikleşen RE karakterleri ile 4-6 kişilik takımlar halinde oyuncular Death Match yapabilecekler. Bu multiplayer oyununun Re8: Village ile çok bir bağlantısı bulunmuyor. Sadece RE:8 sahipleri oyun için ek bir ücret ödemeyecekler. Ancak oyun tek başına satılacak mı bilemiyoruz. Zira Capcom onunla alakalı bir açıklama yapmadı.

Resident Evil 8 Village Fragmanları

Hikaye Fragmanı

Oynanış Fragmanı

Oyunun Tanıtım Bülteni

Resident Evil serisinin sekizinci büyük devam oyunu olan Resident Evil Village’da daha önce hiç görmediğin bir hayatta kalma korkusu deneyimini yaşa.

Büyük beğeni toplayan Resident Evil 7 biohazard’daki korkunç olaylardan birkaç yıl sonra geçen yepyeni hikaye örgüsü, geçmişteki kabuslarından kurtularak yeni bir yerde huzurlu bir hayat sürdüren Ethan Winters ve eşi Mia ile başlıyor. Birlikte yeni bir hayata başlamak üzereyken bir kez daha üzerlerine bir trajedi çöker.

ÖZELLİKLER
• Birinci Şahıs Aksiyon Oyunu: Oyuncular Ethan Winters’ın rolüne bürünerek bütün yakın mesafeli savaşları ve korkunç kovalamacaları birinci şahıs perspektifinden deneyimler.
• Tanıdık Yüzler ve Yeni Düşmanlar: Chris Redfield genellikle Resident Evil serisinin kahramanı olmuştur ancak Resident Evil Village’da daha sinsi amaçların peşinde. Gizemli köyde yaşayan yeni düşmanlar, Ethan’ı amansız bir şekilde avlayacak ve içine düştüğü bu kabusu anlamaya yönelik tüm çabalarına engel olacak.

Resident Evil Showcase Tam Yayın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu