Resident Evil Dizisi Birinci Sezonun Ardından İptal Edildi

14 Temmuz tarihinde Netflix üzerinden yayınlanan video oyunu adaptasyonu Resident Evil, yaklaşık bir buçuk ay sonra Netflix tarafından iptal edildi.

Meriç Topal
Meriç Topal
2 Dk Okuma Süresi
Resident Evil

Resident Evil dizisi, serinin hayranları tarafından oldukça beklenmesine rağmen Stranger Things’in gölgesinde kalmıştı. Nitekim ilk haftaya göre olması gereken başlangıcını da yapmıştı.

Öte yandan dün itibariyle bugüne dek kötü yorumlar alan dizinin birinci sezonunun ardından iptal edildiği de resmen duyuruldu.

Resident Evil serisi neden iptal edildi?

Netflix’e göre bir dizi, ilk çıktığı hafta çok yüksek görüntülenme almaz fakat sosyal medyada çıkan yorumlar ve kulaktan kulağa söylenenlerle ikinci haftada popüler olmaya başlar. Çoğunlukla dizinin nasıl gideceğini ikinci haftada kazanılan popülerlik belirler.

Resident Evil dizisinde de sıkıntı tam olarak bu noktada. İlk hafta 72.7 Milyon İzlenme Saati ile kabul edilebilir olarak açılış yapan dizi, ikinci haftasında yapması gereken etkiyi sunamadı ve ilk sayıya çok yakın bir değer, 73.3 Milyon İzlenme Saati aldı. Ayrıca dizi, çıktıktan üç ile dört hafta içerisinde ilk 10 sırasından hızlıca düştü. Bu saydıklarım aslında kötü bir sonuç değil fakat Resident Evil gibi bir yapım için oldukça sönük durumda. Daha küçük bir çaplı dizi olsa Netflix muhakkak o dizinin şimdiden 3.-4. sezonlarının onayını verirdi.

Netflix, Resident Evil gibi piyasa değeri yüksek ve ismi popüler olan bir diziden istediği kadar verim alamasa da elinde aslında çokça verim alabileceği yapımlar var. Bunlara örnek olarak  Arcane, Stranger Things, The Witcher ve Rick and Morty’i gösterebiliriz. Bu dizilerin hepsi de yukarıda anlattığım ‘ikinci hafta’ meselesinde güzel bir patlama yapıp seyircilere adını duyurmuş diziler. Hatta bu bahsettiğim dizilerin yeni sezonları da hayranlar tarından merakla bekleniyor.

Eylül ayında Netflix üzerinden başka neler yayına girecek diye merak ediyorsanız aşağıdaki videoyu izlemeden geçmeyin derim.

Ayrıca Bakınız: Eylül Ayın Netflix Katoloğu

Bu makaleyi paylaş
Takip et
“Düzenim bozulur, hayatım alt üst olur diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını?”
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir