Resident Evil Oyunları Nintendo Switch’e Geliyor

Ayrıca oyuna yeni eklenecek olan Village's Winters' DLC'sinin de 2 Aralık'ta piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Ömer Sefa Taşkın
Ömer Sefa Taşkın - Yazar
1 Dk Okuma Süresi

Capcom’un sevilen hayatta kalma-korku oyunu serisi Resident Evil, son çıkan oyunu Village ile birlikte yine serinin hayranlarının gönlünü çalmayı başarmıştı. Oyunlarını PC ve konsollar üzerinde çıkaran Capcom, görünüşe göre Japon oyun şirketi Nintendo ile anlaşmayı da başararak oyunlarının platform sayısını artırma yoluna gidiyor.

Nintendo, Nintendo Direct etkinliğinde serisindeki en yeni sürümlerin bulut sürümleri aracılığıyla Nintendo Switch üzerinden oynanabilir olacağını duyurdu. Village’ın yanında RE 7: Biohazard, RE 2 ve RE 3 de platforma çıkışını yapacak. Village 28 Ekim’de Nintendo Switch üzerinden erişilebilir olacak. Ancak Village’ın aksine diğer oyunlar için net bir çıkış tarihi belirtilmedi.

Bunun yanında Resident Evil Village, 2 Aralık’ta yeni DLC paketine kavuşacak. Village’s Winters’ olarak isimlendirilen bu genişletme paketi, 3. şahıs kamera açısına sahip olacak. Ana karakterimiz ise Ethan Winters’ın kızı olan Rose Winters olarak belirtiliyor. Bu yılın başlarında geliştirilmeye başlanılan DLC, oyuna hem yeni yaratıklar ve canavarlar ekleyecek hem de Rose’un bu canavarlarla verdiği mücadeleyi konu alacak.

Resident Evil Nintendo Switch Duyuru Fragmanı:

Bu makaleyi paylaş
Tam zamanlı çamaşır makinesi, yarı zamanlı MisteRNOOB'ta yazar.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir