Resident Evil Serisinin En Çok Satan Oyunu Açıklandı

Ersel İsmail İSLAM
Ersel İsmail İSLAM
1 Dk Okuma Süresi

Sevilen Serinin En Çok Satan Oyunu Açıklandı

Serinin en çok satan oyunu Resident Evil 7 toplam da 7.9 milyon kopya sattığı açıklandı. Bu da bir sürü Baker ailesi yemeği demek.

Geçtiğimiz aylardan beri Resident Evil 7 en çok satanlar listesinde yükselmekteydi, Resident Evil 5 ve 6’dan sonra 3.sıraya oturmuştu.

Resident Evil 7 beautygirl scaled

Capcom’un yeni satış rakamlarına göre 7.9 milyon sattı ve diğer Resident Evil oyunlarının önüne geçti. (Capcom, Resident Evil 5 Gold ve çeşitli bağlantı oyunları gibi şeyleri bir arada saysaydı, sayılar biraz farklı olurdu, ancak hepsi bir nedenle ayrı ayrı listelendi). Capcom’un analizini anlamaya yardımcı olmak için,Capcom’un bir numaralı oyunu 16.1 milyon ile Monster Hunter World,bu da yaklaşık iki Resident Evil oyununun toplam satış rakamları gibi.

Resident Evil 7 scarygirl

Yine de,Resident Evil için ilgi çekici olan şey, kötü şöhretli ve yavaş lansmanına rağmen açılış ayları çok daha iyi olan oyunlara kıyasla çok daha uzun ömürlü olması. Bu arada, Resident Evil 2’nin remake’i 7.2 milyon satarak onu Capcom sıralamasına göre serinin en çok satan dördüncü ve genel olarak beşinci en çok satanı haline getirdi.

Bu makaleyi paylaş
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir