PCKONSOL

Resident Evil Serisinin En Çok Satan Oyunu Açıklandı

Sevilen Serinin En Çok Satan Oyunu Açıklandı

Serinin en çok satan oyunu Resident Evil 7 toplam da 7.9 milyon kopya sattığı açıklandı. Bu da bir sürü Baker ailesi yemeği demek.

Geçtiğimiz aylardan beri Resident Evil 7 en çok satanlar listesinde yükselmekteydi, Resident Evil 5 ve 6’dan sonra 3.sıraya oturmuştu.

Capcom’un yeni satış rakamlarına göre 7.9 milyon sattı ve diğer Resident Evil oyunlarının önüne geçti. (Capcom, Resident Evil 5 Gold ve çeşitli bağlantı oyunları gibi şeyleri bir arada saysaydı, sayılar biraz farklı olurdu, ancak hepsi bir nedenle ayrı ayrı listelendi). Capcom’un analizini anlamaya yardımcı olmak için,Capcom’un bir numaralı oyunu 16.1 milyon ile Monster Hunter World,bu da yaklaşık iki Resident Evil oyununun toplam satış rakamları gibi.

Yine de,Resident Evil için ilgi çekici olan şey, kötü şöhretli ve yavaş lansmanına rağmen açılış ayları çok daha iyi olan oyunlara kıyasla çok daha uzun ömürlü olması. Bu arada, Resident Evil 2’nin remake’i 7.2 milyon satarak onu Capcom sıralamasına göre serinin en çok satan dördüncü ve genel olarak beşinci en çok satanı haline getirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu