PCKONSOL

Resident Evil Showcase’i RE: Village’ın Oynanışını Gösterecek

Capcom, yaklaşmakta olan Resident Evil Village hakkında bir sürü bilgiyi açığa çıkaracak Resident Evil Showcase adlı etkinliğini duyurdu. Aynı evrende geçen gizemli bir projenin beta sürümü de muhtemelen bu etkinlikte olacak.

Capcom’un Resident Evil’ı karanlık dünya hayranları tarafından oyunlardan, filmlerden ve çizgi romanlardan gayet iyi bilinir. Bugün o karanlık dünya hayranlarının sevinmek için nedenleri var. Çünkü Capcom, Resident Evil Showcase adlı bir etkinliğin PC, PS5 ve XBX için gelecek olan Resident Evil’in merakla beklenen sekizinci serisi hakkında oldukça zengin bir içeriğe sahip olduğunu duyurdu.

21 Ocak günü saat 14.00’da (PT)* gerçekleşecek olan etkinlikte, izleyiciler sadece oyunun lansman fragmanını değil bazı oyun içi çekimlerini de izleme şansı bulacak. Ayrıca organizatörler, şimdiye kadar bir sır olarak kalan Resident Evil dizisi hakkındaki bilgileri de açıklayacaklarına söz verdiler

Ancak, Showcase’in konusu sadece Resident Evil Village olmayacak. Bir süredir, sadece 4-6 kişilik çok oyunculu bir oyun olacağını bildiğimiz gizemli bir Capcom projesinin beta sürümüne kaydolabiliriz. Showcase sırasında daha fazlasını da öğreneceğiz. Beta, PS4 ve Xbox One’da (PS5 ve XSX’te de oynamak mümkün) mevcut olacak ve kayıt dönemi 25 Ocak’a kadar sürecek.

Betaya kaydolmak için Resident Evil Ambassador programına bağlı bir Capcom kimliğine sahip olmanız, yasal yaşta olmanız, konsol sahipliği ve ağ erişimi gibi teknik ve yasal ön koşulları sağlamanız gerekiyor. Ancak bunları sağlasanız bile katılacağınızın kesin bir garantisi yok. Şanslı kazananlar tüm başvuru sahipleri arasından seçilecektir (Capcom bile çekilişe başlamış gg). Resident Evil Ambassador programındaki derecenize de bağlı tabi ki bu “şans” durumu. Gümüş rütbesi katılım şansını ikiye katlar, altın beşe ve platinum ona katlar.

Resident Evil Ambassador programının premium bir abonelik değil, markayla yapılan ve kanallarında RE hakkında bilgi yayınlamayı kabul eden çevrimiçi içerik oluşturucular tarafından yapılan bir sözleşme olduğunu hatırlatalım. Karşılığında, özel içeriğe ve etkinliklere erişim hakkı elde edersiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu