Resident Evil Village Steam’de Rekor Kırdı

Ersel Ay
Ersel Ay
1 Dk Okuma Süresi

Capcom’un sevilen korku serisi Resident Evil’in son halkası ve belki de şu ana kadar en çok beklenen oyunu Resident Evil Village oldu. Oyun 7 Mayıs tarihi itibari ile de çıkışını gerçekleştirdi. Çıkışıyla birlikte bu beklenti karşılığını buldu ve oyun Steam’de rekor kırdı.

SteamDB verilerine göre Resident Evil Village, piyasaya sürüldükten sonra ilk gününde Steam’de 106.631 eş zamanlı oyuncuya ulaşarak Resident Evil 2 Remake’in 74.277 eş zamanlı oyuncu rekorunu geride bıraktı. Bu sayede de serinin eş zamanlı oyuncu rekorunu kırdı. Resident Evil 7’de ise bu sayı sadece 20.449 iken, Resident Evil 3 Remake’de 60.293’dü. Aynı zamanda oyunun Twitch’te anlık 600.000 izleyici sayısına da ulaştığını es geçmemek gerekiyor.

resident evil village steamdb

Tüm bu sayılar Resident Evil Village’in ne kadar çok bekleyeninin olduğunu da gözler önüne seriyor. Aynı zamanda Capcom’un yaptığı bütün bu pazarlama taktikleri ve reklamlar ile belki de Resident Evill Vilage’in serinin satış rekoru kırabileceği yönünde öngörüler var.

Oyunun Steam sayfasına dilerseniz bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
Merhaba, öncelikle adım Ersel, 21 yaşındayım. Şu anda Dil ve Konuşma Terapisi öğrencisiyim. Kendimi bildim bileli oyun dünyasındayım. Daha çok aksiyon bazlı story modlu oyunlar oynuyorum. Burada size duygu, düşünce ve tecrübelerimi aktarmak istiyorum.Umarım yazılarım hoşunuza gider. Sağlıcakla kalın efendim. :)
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir