Respawn ve Facebook Oscar Kazandı

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
1 Dk Okuma Süresi

Apex Legends ve Titanfall serisinin yapımcısı Respawn Entertainment tarafından yapılan, yayıncılığını ise Electronic Arts‘ın üstlendiği Medal of Honor: Above and Beyond geçtiğimiz sene çıkışını yapmıştı.

Medal of Honor: Above and Beyond, eleştirmenler tarafından iyi notlar almasa da, ortalamanın biraz üstünde bir oyun olmayı başardı. Hikayesine oldukça fazla önem verilen oyunun bir de kısa bir belgeseli yapılmıştı.

Collette isimli bu belgeseli Respawn ve Oculus ortaklaşa hazırladığının altını çizelim. Gayet başarılı bir belgesel olarak karşımıza çıkan yapım, “En İyi Kısa Belgesel” dalında Akademi Ödülleri’ne aday olarak gösterilmişti.

Respawn Entertainment’ın kurucusu Vince Zampella belgeselde eş yapımcı olarak rol aldığı Collette, nihayetinde En İyi Kısa Belgesel dalında Oscar kazanmayı başardı.

https://www.youtube.com/watch?v=jZ_AYRDgXt0

Böylece ilk defa bir oyun geliştirici şirketinin kurucusunun rol aldığı yapım, Oscar kazanmayı başardı. Respawn Entertainment, EA, Oculus ve Oculus’un ana şirketi Facebook‘un CEO’su Mark Zuckerberg de resmi sosyal medya hesaplarından bu başarıyı kutladı.

Bir VR oyununun bir belgeseli Oscar kazanmasına oldukça şaşırtıcı ve bir o kadar da gurur verici olsa gerek. Bir gün oyunların Oscar’a bir şekilde ulaşacağını kim tahmin edebilirdi?

Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir