Riot Games, COVID-19 Yardım Çalışmaları İçin Bağış Yayını Yapacak

Mustafa Akman
Mustafa Akman
2 Dk Okuma Süresi

Riot Games, COVID-19 Yardım Çalışmaları İçin Bağış Yayını Yapacak

2020‘ye girdiğimizden bu tarafa olaylar üstüne olaylardan sonra bir de üstüne COVID-19 adı verilen virüs bütün sektörleri etkilemiş durumdadır. Bildiğiniz üzere bu sene League of Legends için Words/MSI tarzı bir uluslararası turnuvanın olması pekte mümkün görünmüyor. Diğer uluslararası turnuvalarda etkinliklerini şimdilik süresiz ertelemişlerdi (Fortnite World Cup, Dota 2’s The International, EVO vs.).

Ancak Riot Games bu zorlu süreçte hem bir bağış yayını yapmayı, hem de insanların eğlenmesi amaçıyla “Sezon Ortası Yayın Maratonu” adlı altında bir etkinlik düzenliyor. Birkaç gün sürecek bu aralıksız yayında dünyanın dört bir yanındaki bölgelerden çeşitli içerikler yer alacak. Bunların arasında ligler arası turnuva, gösteri maçları ve çok daha fazlası olacak.

Saatler, Pasifik Zaman Dilimi’ne göredir! Türkiye için üzerine 10 saat eklemeniz gereklidir!

Grafik

Oyuncular, izleyiciler ve özel misafirler COVID-19 yardım çalışmalarına destek olmak için dijital ortamda buluşacak. Sezon Ortası Yayın Maratonu, 30 Mayıs – 1 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. Yayın Mastercard, State Farm, Red Bull ve Secretlab gibi League of Legends Espor partnerleri tarafından desteklenecek ve 48 saat aralıksız devam edecek.

İzleyiciler Sezon Ortası Yayın Maratonu’nun bir parçası olarak, COVID-19 yardım çalışmalarına destek olan ve kâr amacı gütmeyen kurumlardan oluşan küresel bir ağa yardım etmek için bağışta bulunabilecekler. İzleyicilerin yaptığı bağışlar, Riot Games’in Toplumsal Etki Fonu üzerinden ImpactAssets COVID Response Fund ve GlobalGiving Coronavirus Relief Fund gibi dünyanın dört bir yanındaki kurumlara dağıtılacak. Riot Games sağlık çalışanları ve ön saflardaki sağlık hizmeti uzmanlarına verilen destek de dahil, COVID-19 yardım çalışmaları için bugüne kadar dünya çapında 4,5 milyon dolarlık bağış yaptı.

İzleyiciler bu etkinliği LoL’ün kendi sitesinden veya YouTube/Twitch platformları üzerinden izleyebilecekler.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
Takip et
Küçüklüğünden bu yana oyunlarla iç içe olan Mustafa, 2020 yılının Nisan ayından bu yana MisteRNOOB.com bünyesinde haberler ve içerikler yazıyor.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image