Kategorilendirilmemiş

Riot, Gelen Eleştiriler Üzerine Valorant’ın Anti-Hile Sisteminde Değişiklik Yaptı

Riot, Gelen Eleştiriler Üzerine Valorant’ın Anti-Hile Sisteminde Değişiklik Yaptı

Riot Games’in beta sürümündeki yeni oyunu Valorant, hile sistemi Vanguard üzerinden bir süredir eleştirilere maruz kalıyordu. Oyuncular eleştirilerinin nedeni olarak, Vanguard’ın bilgisayar açık kaldığı süre boyunca aktif olması ve anti-hile programının kapatılamıyor olmasını gösteriyordu. Buna ek olarak, Vanguard’ın bazı programların düzgün çalışmasına engel olması da Valorant kitlesinin canını sıkıyor.

Riot bu eleştirilere kulak kabartmış olacak ki Vanguard üzerinde birtakım değişikliklere gitti. Artık  oyuncular istedikleri anda Vanguard’ı inaktif edebilecekler. Windows çubuğumuzda simge halinde gözükecek Vanguard’ı kapatmadan önce birkez daha düşünmenizi öneririm. Çünkü,  anticheati bir kez kapattıktan sonra oyuna tekrar girebilmek için sisteminizi tekrardan başlatmanız gerekiyor. Bu da oyuncuların çok da hoşuna gitmeyecek bir durum olarak gözüküyor.

Yeni getirilen özelliklerin bir diğeri ise,  artık anticheatin hangi programla çakıştığını görebilecek olmamız. Özellikle Vanguard’ı kapattıktan sonra oyuna tekrar girebilmek için sistemimizi yeniden başlatmamız gerekmesi çok sıkıntılı bir durum. Hızlı bir yükseliş yapan oyunun, geleceğini bu yeni yapılan değişiklikler bakalım nasıl etkileyecek.

Uzun lafın kısası:

-Vanguard Windows bildirim çubuğunda bir simge ile yerini aldı.

-Artık Vanguardı kapatabileceğiz.

-Vanguard ile çakışan programları görebileceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu