Rockstar Games’in Oyunlarının PC Sürümleri Kaldırıldı

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

GTA: The Trilogy – The Definitive Edition çıkışını gerçekleştirdikten birkaç saat sonra Rockstar Games, 12 saati aşkın süredir online servislerini bakıma aldı. Tabii ki, bu da GTA Trilogy’i uzun zamandır bekleyen oyuncuları oldukça üzdü.

Bakımdan dolayı artık ne GTA Trilogy’i oynayabiliyorsunuz, ne de diğer Rockstar oyunlarını (bu, eğer oyunları Rockstar Games Launcher üzerinden oynuyorsanız, geçerlidir). Ek olarak, GTA Online ve Red Dead Online PC versiyonlarının serverları da geçici olarak çöktü.

Hatta Azerbaycan gibi bazı ülkelerde Rockstar oyunları tüm platformlardan geçici olarak kaldırıldı. Türkiye’de ise oyunun şu anlık sadece PS5, PS4 ve Xbox sürümü mevcut.

Rockstar Games Store - GTA Trilogy TR
Türkiye Mağazası
Rockstar Games Store - GTA Trilogy AZ
Azerbaycan Mağazası

Rockstar konu hakkında Twitter üzerinden açıklama da yaptı. Yapılan açıklamaya göre, Rockstar hala daha sorunlar üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Peki ya, GTA Trilogy’i Rockstar Games Launcher Üzerinden Nasıl Oynarız?

Ayrıca Gtamen adlı bir Twitter kullanıcısı, GTA Trilogy’i oynamanın bir yolunu buldu. GTA Trilogy’i oynamak istiyorsanız, aşağıdaki talimatları izleyin:

  • İnterneti devre dışı bırak.
  • Rockstar Launcher’ı aç.
  • Çevrimdışı modda olup olmadığını kontrol et.
  • İnterneti tekrar etkinleştir.

GTA The Trilogy – The Definitive Edition, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X|S, Xbox One, Nintendo Switch ve PC’de Rockstar Games Launcher özel olarak çıkışını yaptı.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image