Rogue-Lite RPG Oyunu The Hand of Merlin Erken Erişime Açılıyor

Ersel İsmail İSLAM
Ersel İsmail İSLAM
2 Dk Okuma Süresi

The Hand of Merlin, Room-C Games tarafından piyasaya sürülen rogue-lite türünde sıra tabanlı bir RPG. Oyunun esin kaynağı ise eski Arthur efsanelerinin bilim-kurgu korku türünde yapımlarla sık sık bir araya gelmesi. Bu sıra tabanlı RPG oyunun erken erişime açılacağı tarih belli oldu. The Hand of Merlin, 11 Mayıs’ta Epic Games Store ve GOG’un yanı sıra Steam’de de erken erişime giriyor.

The Hand of Merlin, oyuncuların her kararının önemli ve değiştirilemez olduğu sıra tabanlı taktik, rogue-lite türündeki bu oyun, eski Arthur efsanelerinin bilim-kurgu ve korkuyla birleştiği bir dünyada cereyan ediyor. Room-C Games’in belirttiği gibi, her karar kalıcıdır ve ekibinizin yolda nasıl savaşacağını ve birlikte nasıl çalışacağını etkileyebilir.

Oyuncular, Albion’dan Kudüs’e umutsuz bir yolculukta üç ölümlü kahramanı, kıyametin eşiğinde ama bir o kadar da zengin olarak hayal edilen ortaçağ topraklarını keşfetmek için yanlarına alıyor. The Hand of Merlin’de seçimler kalıcıdır, verdiğiniz kararlar sonsuza denk yankılanır ve partinizin sinerjisinde ve dövüş hünerinde tamamen fark yaratır. Çoklu evrende dağılmış ruhunuzun kayıp parçalarını arayın ve olabildiğince çok dünyayı kurtarın. Büyülü güçle dolmuş eşyaların her tarafa dağıldığı bu dünyada bir köylünün mütevazı şansından Kral Arthur’un kullandığı efsanevi kılıca kadar birçok öğe kullanabileceksiniz.

Oyunun arkasındaki ekip ise The Talos Principle ve Serious Sam 4’ten Jonas Kryatzes ile The Lands of Dream yazarlık yapan Verena Kryatzes gibi ciddi yazarlara sahip geliştiricilerden oluşuyor.

The Hand of Merlin’in Steam’de, Epic Games Store’da ve GOG’da PC’de 11 Mayıs’ta erken erişime sunulması planlanıyor. Oyunun hikayesinin biraz daha derinine inen lansman duyurusu fragmanına aşağıdan göz atabilirsiniz.

The Hand of Merlin – Duyuru Fragmanı

Bu makaleyi paylaş
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir