Haber

Runescape Bestecisi Reşit Olmayan Kıza Cinsel Saldırıdan Dolayı Tutuklandı

İğrenç olaylar yaşanmaya devam ediyor.

MMORPG oyunlar içerisinde en popülerlerinden sayılan klasik old school RuneScape’in Sea Shanty 2 dahil olmak üzere beş yüzden fazla parçanın besteciliğini yapmış Ian Taylor, 13 yaşından küçük bir kıza cinsel saldırıda bulunduğu gerekçesiyle hapse girdi.

RuneScape

53 yaşındaki geliştirici, olayın geçtiğimiz Aralık ayında yaşandığını itiraf etti ve dün itibariyle bir yıl on aylık bir hapis cezasına çarptırıldı. Kızın, durumu aile bireylerinden birine açmasının ve hakkında soruşturma başlatılıp Taylor’un yakalanmasının ardından kendisinin polise “sarhoş ve depresif” olduğunu söylediği iddia ediliyor. Yerel raporlar ise kişinin, eylemlerinin uygunsuz olduğunun farkında olduğunu ve pişmanlık yaşadığını ifade ediyor.

Runescape’den Ian Taylor kimdi?

1999’da Jagex’e gelen geliştirici, kariyerinin en uzun dönemini burada geçirmiş ve RuneScape’in (2013 çıkışlı old school Runescape dahil) beş yüzden fazla parçasını bestelemişti. Taylor’un hapis cezasının yanında sicili, “Seks Suçluları” listesine de eklendi ve bu da demek oluyor ki hapisten çıkmasının ardından geçen on senelik ara içerisinde polis, Taylor’u sürekli inceleyecek ve izleyecek.

Cambridge Independent’ın haberinde de yer aldığı üzere dedektif çavuş Greg Stanley olay hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Bu küçük çocuğun öne çıkıp konuşma cesaretini takdir ediyorum. Cesareti olmadan Taylor suç işlemeye devam edebilirdi. Umarım bu sonuç, mağdur ve ailesi için bir kapanış getirir ve hayatlarında ilerlemelerine izin verir.”

Kaynak
The Gamer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu