Rust Sunucuları Yandı! Bazı Oyuncular Tüm İlerlemelerini Kaybetti

Ersel İsmail İSLAM
Ersel İsmail İSLAM
2 Dk Okuma Süresi

Dün sabah Avrupa’da çok sayıda sunucuyu barındıran veri merkezi OVH’nin Fransa’daki Strasbourg şubesinde yangın çıktı. Yangında bir çok sunucunun da yanıp kül olduğu açıklandı.

Bu durum da sunucuların verdiği hizmette aksamalara yol açtı. Hatta aksamaya yol açmakla kalmadı (keşke bu kadar basit olsaydı) aynı zamanda 25’e kadar Avrupa Rust sunucusunu da küle çevirdi ve kötü haber kaybolan verilen geri yüklenemeyeceği. Evet o sunucuda yapılan ilerlemelerin tümü yandı bitti kül oldu.

OVH veri merkezinde çıkan yangın sadece Rust oyuncularını da etkilemedi, Euro Truck Simulator 2 oyuncularını da etkiledi fakat görünen o ki en büyük darbe Rust topluluğuna geldi.

Geliştiricilerin Twitter’dan yaptıkları açıklamaya göre, 25 adet Avrupa sunucusu yangından dolayı kapalıydı ve bu durum hizmette aksamalara yol açtı. Ancak sıkıntı yavaş yavaş düzeltiliyor, fakat ne yazık ki ciddi kayıplar oldu ve maalesef bu kayıpların telafisi mümkün olmayacak.

OVH yangini

Yangınla yok olan SGB2 veri merkezi birçok European Rust oyuncusu için eğlencenin sonu anlamına gelebilir. Yok olan veriler, 25 üssün verilerini ve kullanıcı kayıtlarını içeriyordu ve hasarın geri döndürülemez odluğu düşünüldüğünde birçok oyuncu yüzlerce saatlik ilerlemeyi kaybedecek ve yeniden başlamak zorunda kalacak. Facepunch Studios’taki ekibi her ne kadar hasarlı donanımı değiştirmek için çabalasa da herhangi bir verinin kurtulması beklenmiyor.

Bahsettiğimiz gibi, OVH yangını sonucu zayıf sunucu performansı ETS2 geliştiricileri tarafından rapor edildi. Kuşkusuz, Rust’unkilere yakın bir kayıp yaşamadılar fakat oyunda hissedilen gecikmeler oyuncuları rahatsız etmişe benziyor ve ekip bu durumu düzeltmek için aralıksız çalışıyor.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image