Sackboy: Big Adventure PC’ye Geliyor Olabilir

Muhtemelen Sony'nin PC'ye getireceği diğer bir PlayStation özel oyunu Sackboy: Big Adventure olacak.

Alperen Kağan Şimşek
2 Dk Okuma Süresi

Görünüşe göre Sony kendi oyunlarını PC’ye çıkarmaya devam ediyor. God of War, Marvel’s Spider-Man, Days Gone ve Horizon Zero Dawn’dan sonra 3D platform oyunu Sackboy: Big Adventure da PC platformuna çıkış yapacak gibi gözüküyor.

Sackboy’un simgesi Steam veritabanında ortaya çıktı ve oyunun dil desteği Steam veritabanında gözüktü. Bu da Sackboy: Big Adventure’ın yakın zamanda duyurulacağı anlamına geliyor olabilir. Oyunun nasıl gözükeceği konusunda ise maalesef hiçbir bilgimiz yok, sadece haziran ayında bir reddit kullanıcısı oyunun ışın izlemeli gölgeler ve DLSS desteği içereceğini iddia etmişti.

Geçtiğimiz ay PC’ye gelen Spider-Man Remastered, Sony’nin PC’ye çıkardığı dördüncü PlayStation özel oyunu olmuştu. Uncharted 4 ve Kayıp Miras oyunlarını içeren Uncharted Hırsızlar Mirası koleksiyonu ise 19 Ekim’de PC için çıkışını yapacak. Tüm bunların yanı sıra söylentilere göre PlayStation 5 için geliştirilen ilk oyunlardan biri olan Returnal da PC’ye çıkış yapacak.

SIE CEO’su Jim Ryan’ın GQ’ya verdiği demeçlere bakarak ileride daha çok PlayStation özel oyununu PC platformunda göreceğimiz yorumunu yapabiliriz. SIE’nin neden PC’yi benimsediği ve daha önce olduğu gibi oyunlarını platforma getirmekte tereddüt ettiği bir soruya Jim Ryan şu cevabı vermişti:

Geliştirme stüdyolarımız ve yaptıkları oyunların her zamankinden daha iyi durumda olduğu 2021’in başlarında artık kendimizi buluyoruz. Özellikle PS4 döngüsünün ikinci yarısından itibaren stüdyolarımız harika, harika oyunlar yaptı.

Bu harika oyunları daha geniş bir kitleye sunma ve her zaman kolay olmayan oyun geliştirme ekonomisini tanıma fırsatı var. IP’nin kalibresi arttıkça, oyun yapma maliyeti her döngüde artar. Ayrıca, konsol olmayan sahiplere sunma kolaylığımız da arttı. Dolayısıyla bu bizim için oldukça basit bir karar.

Jim Ryan SIE CEO’su

Bu demeçlere bakarak ileride Last of Us gibi oyunların da PC’ye çıkacağını söyleyebiliriz.

Bu makaleyi paylaş
2 Senedir misteRNOOB çatısı altında kendimce yazılar ve incelemeler yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir