Saf Dövüş Oyunu SIFU İçin Yeni Oynanış Fragmanı Yayınlandı

Ülvi Gardaşov
Ülvi Gardaşov - Yazar
3 Dk Okuma Süresi

Dövüş mekanikleri ile oyuncuları kendine hayran bırakan SIFU için State of Play etkinliğinde yeni oynanış fragmanı yayınladı. Bu fragman daha çok, dövüş kulübüne ve yaşlanma mekaniğine odaklanıyor. Evet, oyunda her öldüğünüzde yaşlanarak yeniden başlayacaksınız. Yani, oyun Rogue-like türünde olacak.

Yapımcının söylediğinde göre:

“Bir gece kulübünden başlayarak, ana karakterimiz yakında kendilerini bir yeraltı dövüş kulübünde bulacak ve hedeflerine ulaşmak için savaşarak galip gelmek zorunda kalacak. Düşmanlarınızın saklandıkları yerlerin derinliklerine indikçe çevrenizin ilerici ve incelikli evrimi, oyun boyunca güçlü bir temadır.”

Felix Garczynski
Topluluk Yöneticisi, Sloclap

Yani, her öldüğünüzde sadece yaşınız ilerlemeyecek, çevreniz de evrimleşecek.

Yapımcı Sifu’da bu konseptin hem ana karakterin dürtüsüne hem de felsefesine ilham verdiğini söylüyor ve bunu oyun deneyiminin bir parçası yapmak istiyor. Gerçekten de yaratıcı bir iş olduğunu itiraf etmemiz lazım. Biliyorsunuz ki, insanoğlu çok yaşlanamaz. Eğer bu oyunda çok yaşlanırsanız (ölürseniz) oyuna baştan başlamanız gerekecek.

Ancak bu o demek değil ki, yaşlandıkça zayıflayacaksınız. Yapımcılar bunun için klasik Kung-Fu filmlerinden ilham aldı ve tıpkı filmlerdeki gibi yaşlandıkça daha fazla deneyim, bilgi ve beceri kazanacaksınız. En basitinden Ninja Turtles’dan Usta Splinter buna örnek olabilir. Oyun daha çok “Yaşın yetti, işin bitmedi” mantığında ilerliyor.

SIFU için çıkış tarihi de açıklandı ama net bir tarih değil. 2022 ilk aylarında çıkış yapması planlanıyor. Ancak, yapımcı Sloclap, oyunun kesin tarihinin yakın zamanda açıklanacağını belirtti. Umarız bizi çok bekletmez…

SIFU, 2022’nin başlarında PS5, PS4 ve Epic Games Store için çıkışını yapacak.

SIFU’nun Tanıtım Bülteninden

Kung-Fu yalnızca bir hayata sığar mı?

Sifu’da intikam yolunda ilerleyen genç bir Kung-Fu öğrencisi olarak oynayacaksın.
Tek başına geçmişindeki gölgelerin peşinden koşarken başarıya ulaşmak için eşsiz Pak-Mei Kung-Fu ustalığını derinlemesine kullanması gerekecek.

İntikam yolunda:

Düşmanlarını kovalarken çetelerin hüküm sürdüğü banliyölerden kurumsal gökdelenlerin soğuk koridorlarına kadar şehrin tüm ücra köşelerine gideceksin. Yalnızca bir günün ve karşına çıkacak sayısız düşmanın var. Zamana karşı yarışacaksın.

Tek yol uyum sağlamak:

Hayatta kalmak için dikkatli konumlanmak ve çevrendekileri akıllıca kullanarak avantaj sağlamak çok önemli. Eline geçen her şeyi kullan: fırlatılabilen nesneler, geçici silahlar, pencereler ve çıkıntılar… Tüm ihtimaller sana karşı ve hiç kimseden merhamet görmeyeceksin.

Eğitim hiç bitmez:

Kung-Fu, bedenin ve zihnin yoludur. Pak-Mei Kung-Fu’nun yıkıcı tekniklerinde ustalaşmak için hatalarından ders al, eşsiz yetenekleri aç ve içindeki gücü ortaya çıkar.

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

Minimum:

İşletim Sistemi: Windows 7 ve üzeri

İşlemci: Core i5-7300U 3.5 GHz

Bellek: 8 GB RAM

Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 veya AMD Radeon HD 7870 veya eş değeri DX11 GPU

Bu makaleyi paylaş
By Ülvi Gardaşov Yazar
Takip et
Dünya adlı bu gezegende, kapladığım mekanın hakkını, yazmakla veriyorum.
1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir