Sahuru Beklerken Zaman Geçirmek İçin Oynanacak Oyunlar

İçinde bulunduğumuz Ramazan ayında, sahur vakti gelene kadar sizlerin güzel vakit geçirmesini sağlayacak oyunlar önerdik.

Serhat Uzun
Serhat Uzun
8 Dk Okuma Süresi

11 Ayın Sultanı Ramazan’a gireli 1 hafta geçti. Yeme içme düzenlerimizden uyku düzenlerimize kadar çoğu şeyin değiştiği bu dönemde elbette ki oyuncular olarak bizler de iftara veya sahura kadar vakitlerimizi oyunlarla doldurmaya çalışıyoruz. Ancak bildiğiniz üzere hangi oyunu oynayacağınızı seçmek (hele Ramazan’da) bazen büyük bir zorluk haline gelebiliyor.

MisteRNOOB ailesi olarak da biz, bu sorununuzu çözmeyi borç biliriz. İşte MisteRNOOB Ramazan Özel İçeriği sahuru beklerken oynayabileceğiniz oyunlar ile karşınızdayız. Dilerseniz hemen listeye geçelim.

Sahura Kadar Zaman Geçirmelik Oyunlar

1.Dead Cells

egs deadcells motiontwin s1 2560x1440 312502186

Motion Twin tarafından geliştirilen RogueVania türünde bir oyun Dead Cells. Ölüp ölüp yeniden başladığımız ve öldükçe yeni geliştirmeler yaptığımız oyun mantığı sayesinde sizi kendine bağlayıp uzun süre vakit geçirmenizi sağlıyor. Sahuru beklerken de tadından yenmez bir oyun haline geliyor. Her bir denemeniz yarım saat/1 saat civarı sürüyor. 2D Metroidvania haritasında gezinirken inanılmaz akıcı aksiyonla beraber yaratıkları kestiğimiz, platformdan platforma atlayıp bölüm sonuna geldiğimiz ve bölüm sonlarında bosslarla savaştığımız bir oyun. Sahura kadar beklerken oynayabileceğiniz en iyi oyunlardan bir tanesi.

2.Hollow Knight

ramazan sahur oyunlar

Yazıya basit eğlence diye başlamıştım ancak Hollow Knight basit eğlence sayılabilecek bir oyun sayılmaz. Özellikle zorluğu ile ön plana çıkan oyunlardan bir tanesi Hollow Knight. Ancak bu kadar popüler olmasının ve sevilmesinin asıl sebebi gerçekten güzel bir oynanışa sahip olması. Tatmin eden vuruş hissi ve akıcı animasyonlarla düşmanlarla savaşmak bu oyunda oldukça eğlenceli. Bunun yanında Hollow Knight, harika atmosfer ve müzikleri eklediğimizde tadından yenmeyecek bir Metroidvania oyunu oluyor. Hem sahuru beklerken güzel vakit geçirmenizi sağlayıp hem de sizi delirtebilir.

3.Terraria

header

Nedir bu 2D aşkı diyebilirsiniz ama Terraria zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız bir oyun. Haliyle Terraria, sahuru beklerken sahur saatinin ne ara geldiğini anlayamayacağınız kadar çok bağlayabilir sizi. Oyun içerik konusunda oldukça zengin. Terraria’da istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. İsterseniz dünyadaki NPC’lere özel evler yapabilir, isterseniz kendi bitki odanızı yapabilir, isterseniz yer altında ve gökyüzünde keşifler yapabilir, isterseniz yaratık öldürmekte uzman bir kişi veya bosslarla savaşan bir kahraman olabilirsiniz. Terraria bulundurduğu çeşitlilik sayesinde kendini saatlerce oynatabilecek bir oyun olduğundan sahuru beklerken oynanacak oyun listemize direkt olarak kafa atan oyunlardan bir tanesi.

4.Hades

hades

Listemizdeki bir diğer Roguelike oyun. Hades çıktığı seneye damgasını vuran oyunlardan bir tanesi. Oldukça da fazla ödül kazanmayı başardı. Oyunun bu kadar popüler olmasındaki ana etken yunan mitolojisiyle birleştirdikleri hikayeyi güzel bir aksiyonla harmanlamaları diyebiliriz. Hades diğer Roguelike’lardan ayrı olarak her öldüğünüzde hikayeyi de daha farklı bir boyuta taşıdığından, oyunda sırf hikayenin ilerlemesini görmek için veya gizemleri çözmek için bile ölmeye başlayabiliyorsunuz. Bunun yanında da 6 farklı silah ve tanrıların gücünü kullanma gibi özellikler eklenince asla bitmeyen bir oynanış çeşitliliği sunuyor. Harika bir Roguelike ve harika bir oyun. Sahuru beklerken oynanılacak oyunlardan bir tanesi.

5.Lost Ark

1645005600218

Son dönemdeki çıkışıyla MMORPG oyunlarını yeniden gündeme getiren Lost Ark, sahuru beklerken girebileceğiniz yegane oyunlardan bir tanesi. Oyunun hikayesini bitirdikten sonra açılan yeni modlar ve özellikler sayesinde her gün en az 1 2 saat ayırabiliyorsunuz. Büyük bossların raidleri, yan görevler ve haftalık/günlük olarak gelen özel görevleri yapabildiğinizden tam sahura kadar oynamalık oyun kategorisine giriyor. Oynanışın temelinin de eğlenceli olması sayesinde Lost Ark sahuru beklerken oynayabileceğiniz güzel oyunlardan bir tanesi.

6.Apex Legends

Respawn tarafından geliştirilip EA tarafından yayınlanan bir oyun Apex Legends. Titanfall’dan gelen eğlenceli ve hızlı oynanışı bir Battle Royale oyunla birleştirdikleri bu oyunu hala oynamadıysanız kesinlikle oynamalısınız. Oyunda 20 farklı karakter var ve bu 20 karakterin özellikleri birbirinden tamamen farklı. Büyük bir haritada 3’lü gruplarla birbirinizi vurmaya çalıştığınız Apex Legends karşılaşmalarının geneli çok uzun sürmediğinden tam olarak sahuru beklerken oynanabilecek oyunlardan biri. Farklı ve kendine has silahlar ile de oynanış oldukça eğlenceli hale geliyor. Hızlı oynanışı sayesinde diğer Battle Royale oyunlarından oldukça ayrılıyor. Yine de Battle Royale sevmiyorsanız Apex’in Arena modu da var onu da deneyebilirsiniz.

7.Webbed

Platform ve bulmaca oyunlarını seviyorsanız size hitap edebileceğini düşündüğümüz tatlı bir oyun Webbed. Bir örümceği kontrol ettiğimiz oyunda çeşitli engelleri aşarak bir güvercin tarafından kaçırılan arkadaşımızı kurtarmaya çalışıyoruz, bu macerada çeşitli parkur ve bulmacalar bizlere eşlik ediyor, bu bulmacaları ağlarımız kullanarak çözüyoruz ve tabii ki kafamızı da. Farklı bir oynanış yapısı ile türündeki diğer oyunlardan ayrılıyor ve örümceklerin de tatlı olabileceğini bizlere gösteriyor.

8.Hearts of Iron IV

capsule 616x353 1

Paradox Interactive’in önemli strateji oyunlarından biri olan Heart Of Iron IV çıktığı seneden bu yana yapımcı firma tarafından desteklenerek bugünlere kadar oldukça gelişti. Heart Of Iron IV 2. Dünya savaşı temalı ağırlıklı olarak cephe savaşlarına odaklanan bir strateji oyunudur. Tabi sadece cephe savaşları ile yetinmiyoruz. Oynadığımız ülkeyi odak ağaçları ile istediğimiz tarafa sürebilir ve tarihi yeniden yazabiliriz ,kendi askeri örgütümüzü kurarak diğer ülkelere karşı savaşabilir ve dahası. Ayrıca oyunda çok oyunculu desteği de mevcut, Arkadaşlarınız ile kapışa bilir yada müttefik olarak tüm dünya ya kafa tutabilirsiniz.

9.Prison Architect

61b87f4ce6b834.52007243 jklniofqmgphe 650

Daha öncelerinde Double Eleven isimli küçük bir stüdyo tarafından geliştirilen Prison Architect daha sonralarında Paradox Interactive’in bünyesine katıldı. Paradox Interactive’in bünyesine katılması ile beraber oyun oldukça detay kazandı. Prison Architect bize verilen bütçe ile en iyi ve kaçışı bir o kadar zor bir hapishane inşaat etmek ve onu yönetmek. Tabi sadece yönetmek ile kalmıyoruz belli suçluların hayat hikayelerine de şahit oluyoruz. Hapishane yönetmek ve inşaat etmenin yanı sıra isterseniz kendi hapishanenizden isterseniz Steam atölyesinden indirdiğiniz hapishanelerden kaçmayı deneye bilirsiniz.

10.Shoppe Keep 2

Shoppe Keep 2 sistem gereksinimleri

Elder Scrolls serisi, Witcher serisi ve çoğu RPG oyunundan aşina olduğumuz tüccarları oynadığımız bir nevi esnaflık simülasyonu diye biliriz. Peki bu oyunda bizleri neler bekliyor ? Kasabımızdaki küçük dükkanımızı dekore edip, ürünlerimizi raflara dizip fiyatlandırma işini de yaptıktan sonra oyuna başlamaya hazırız. Oyun sadece bu söylediklerinizden ibaret değil tabi ki de, oyun bizlere sunduğu açık dünyayı keşif ederek ve keşif ettiğimiz yerlerden topladığımız ürünler ile ürün çeşitliliğimizi artırarak zengin olma yolunda çok daha hızlı bir şekilde ilerleye biliriz.

MisteRNOOB ekibi olarak herkese hayırlı Ramazanlar dileriz…

Bu makaleyi paylaş
Takip et
MisteRNOOB Youtube Ekip Lideriyim. 16 yıldır oyun oynuyorum. Atari ile başlayan bu serüvenim hala devam etmekte.
1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir