Samsung, GeForce Now’a Rakip mi Oluyor ?

Emre Özcan
Emre Özcan - Editor
2 Dk Okuma Süresi

Samsung yakın bir zamanda gerçekleştirdiği bir konferansta, bulut tabanlı oyun endüstrisine katılmayı planladığını duyurdu. Ancak şirket bu planlarından bahsetme konusunda çok katı davranıyor.

Şirket gerçekleştirdiği konferansta bulut oyun sistemlerine verecekleri isim ve sistemlerinin piyasaya çıkış tarihi gibi konular hakkında herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak kullanıcılar birçok sorunun cevabını merak etmeye şimdiden başladı. Kullanıcıların en çok merak ettiği sorular sistem hangi oyunları destekyecek, ücreti ne kadar olacak ve sadece Tizen işletim sistemi bulunan cihazlarda mı kullanılabilecek.

The Verge tarafından ortaya atılan bilgilere göre Samsung bulut oyun pazarına çok daha erken girmeyi planladı. Ancak hiçbir zaman planlarını gerçekleştirmeyi başaramadı. Umarız ki şirketin planları bu sefer gerçeğe dönüşür.

Samsung’un En Etkili Rakipleri

Şirketin bulut oyun pazarında etkili olabilmesi için rekabet etmesi gereken bir çok bulut sistem bulunuyor. Şu an bakıldığında bulut oyun pazarına hakim olan en büyük sistem GeForce Now. Belirli bir seviyenin üstünde kullanıcı sayısına sahip diğer bulut sistemler ise; Google Stadia, xCloud, PlayStation Now ve gün geçtikçe gelişmeye devam eden Amazon Luna.

Samsung’un bulut oyun pazarında adından söz ettirebilmesi için kullanıcılara uygun ücret, desteklenen birçok oyun, her yerde kullanabilme gibi özelliklere sahip olması gerekiyor.

Bu makaleyi paylaş
Ad imageAd image
By Emre Özcan Editor
Takip et
Kendi yolumu bulmak için yazıyorum.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ad imageAd image