Birinci Şahıs Korku Oyunu Scorn’un Çıkış Tarihi Erkene Çekildi

Yeterince beklediniz...

Ömer Sefa Taşkın
Ömer Sefa Taşkın - Yazar
2 Dk Okuma Süresi

Ebb Software’in, H.R. Giger’in çalışmalarından esinlenerek geliştirdiği korku oyunu Scorn’un çıkış yapmasına çok az kaldı. Geçtiğimiz Haziran ayında gerçekleşen Xbox & Bethesda Showcase’de bir fragmanla oyuncuların beğenisine sunulan oyunun Temmuz ayında resmi çıkış tarihi de duyurulmuştu. Bu duyurudan sonra oyun, geçtiğimiz günlerde oyundan 8 dakikalık bir oynanış videosu ile tekrar karşımıza çıkmıştı.

İlk etapta 21 Ekim 2022’de çıkması planlanan oyunun çıkış tarihi geliştiricinin yayınladığı yeni bir duyuru videosu ile değişti. Genelde gerçekleşenin aksine Scorn’un çıkış tarihi 1 hafta erkene alınarak 14 Ekim 2022‘ye çekildi. Son zamanlarda özellikle pandeminin etkisini hala atlatamamış oyun stüdyolarından gelen erteleme haberlerinin ardından böylesine bir erkene çekilme, maalesef oyun dünyasında artık alışılmadık olarak karşılanıyor. Ancak oyunun 2014’ten beridir aralıklarla geliştirildiğini de hatırlatmakta fayda var.

“Scorn, tuhaf biçimler ve kasvetli duvar halılarından oluşan kabus gibi bir evrende geçen, atmosferik bir birinci şahıs korku macera oyunudur.”

“Dünyaya atılmak” fikri etrafında tasarlandı. Bu rüya gibi dünyanın içinde izole edilmiş ve kaybolmuş olarak, birbirine bağlı farklı bölgeleri doğrusal olmayan bir şekilde keşfedeceksiniz. Rahatsız edici ortam bir karakterin kendisidir.

“Her konum, birbirine bağlı bir dünya yaratmanın ayrılmaz bir parçası olan kendi temasını (hikayesini), bulmacaları ve karakterleri içerir”

“Oyun boyunca yeni alanlar açacak, farklı beceri setleri, silahlar, çeşitli eşyalar elde edecek ve size sunulan manzaraları anlamaya çalışacaksınız.”

Ebb Software, Scorn

Birinci şahıs nişancı ile korku temasını harmanlayan Scorn, 14 Ekim’de PC ve Xbox Series X|S’e çıkışını gerçekleştirecek. PC’de Steam, Epic Games Store ve GoG üzerinden satın alınabilen oyun çıktığı ilk günden itibaren Xbox Game Pass’e de eklenecek.

Scorn Yeni Çıkış Tarihi Duyuru Videosu:

Bu makaleyi paylaş
Tam zamanlı çamaşır makinesi, yarı zamanlı MisteRNOOB'ta yazar.
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir