PC

Sea of Thieves İçin Yeni Özellik Yolda

Sea of Thieves İçin Yeni Özellik Yolda

Sea of Thieves, büyük okyanusların karanlık derinliklerinden korkan oyunculara yardımcı olması gereken yeni bir özelliğe ev sahipliği yapacak. Bu ayın başlarında, yapımcı stüdyo Rare, oyuncunun yüzeyin altına batmasına izin vermeyen bir otomatik şamandıra özelliği ekleyecek.

Stüdyo, kendilerine ait resmî sitelerinde bu özelliği şöyle paylaştı:” Yüksek bir çıkıntıdan atlarsanız veya bir top mermisi sizi gemi güvertesinden karanlık  mavi sulara zorlarsa, bu seçenek sizi otomatik olarak yüzeye çıkaracaktır.” Açıklaması yapıldı. Bu özelliği oyuncular, ayarlar menüsüne gidip “suda otomatik olarak yüzme” özelliğini açarak bu özelliği etkinleştirebilirler.

Bu seçenek, büyük su kütlelerinde bulunma korkusu, denizin karanlığından, boşluğundan, deniz dalgalarının sürüklemesinden korkmanın yanı sıra diğer benzer fobileri de içeren Talasofobi rahatsızlığı olan oyunculara yardımcı olabilir.

Aynı zamanda diğer stüdyolarda fobileri olan oyuncuların daha kolay oynamasına yardımcı olan bazı özellikleri ekledi. Örnek vermek gerekirse: Obsidian, Sandbox hayatta kalma macerasında yeni bir tür araknofobi modu uyguladı. Oyuncuların dev ürpertici sürüngenlerin oyunda kaç tane bacak, göz ve diğer örümcek benzeri özellikleri ayarlamasına izin verir. Eğer karşınıza çıkarsa örümcekler, bu özellik sayesinde örümcekleri lekelere dönüştürür. Ve bu, oyun deneyiminizi etkilemez.

Rare, 2018’de piyasaya sürüldüğünden beri Sea of Thieves’a her türlü yeni özellik ve içeriği ekledi. Hatta oyunun piyasaya sürülmesinin 2 yıldan daha fazla olmasından bu yana, Rare, Sea of Thieves’ın güçlü tarafları sıkı çalıştı ve ekledikleri sayısız özellik ve sistem oyunu sürekli geliştirdi. Elbette hala yapacak işleri var ve bazı oyuncular için hiçbir zaman yeterli olmayacak. Ancak firmanın şimdiki geldiği nokta ve getirdiği bu yeni özelliğede bakacak olursak oyuncuları bu ve bundan daha iyi yenilikler getirecek gibi duruyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu