Türkçe Dil Desteğine Sahip Shadow Tactics: Blades of the Shogun Ücretsiz Oldu

Brz Konuk
Brz Konuk
4 Dk Okuma Süresi

Son zamanlarda Türk oyuncular olarak, kur yükselişi ile oyunlara gelen zamlardan hepimiz muzdaribiz şüphesiz. Bu nokta da gerek Epic Games Store gerekse Steam gibi dijital oyun satış platformlarının verdiği ücretsiz oyunlara yöneliyoruz. Şimdiki ücretsiz oyunumuz Shadow Tactics: Blades of the Shogun ise zaman zaman ücretsiz oyunlar da dağıtan CD Projekt’in dijital oyun satış platformu GOG.com‘dan geliyor.

Mimimi Games tarafından geliştirilen ve Daedalic Entertainment tarafından 2016 Mayıs ayında oyunculara sunulan, 1600’lerin Japonya’sında geçen gizlilik üzerine kurulu taktiksel strateji oyunu Shadow Tactics: Blades of the Shogun GOG’da ücretsiz oldu. Türkçe alt yazı ve arayüz desteğine sahip bu oyunu 15 Aralık tarihine kadar GOG kütüphanenize eklemeniz halinde de kalıcı olarak sizin oluyor. Kütüphanenize eklemek için oyunun sayfasına dilerseniz bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz. Son olarak oyunun şu anda Steam‘de 59,00 TL’lik fiyat etiketine de sahip olduğunu söylemeden geçmeyelim.

Shadow Tactics: Blades of the Shogun Tanıtım Bülteni

Shadow Tactics, Edo dönemi Japonya’sında kurulan taktiğe dayalı ekstrem bir gizlilik oyunudur.

Japonya, 1615. Yeni bir Shogun, Japonya yönetimini ele geçiriyor ve yurt genelinde barış uyguluyor. O, komplo ve isyana karşı savaşında sabotaj, suikast ve casusluk gibi sıra dışı becerilere sahip beş uzman topluyor. Fakat onlar gerçekten barış namına feda etmeye ne kadar hazırlar?

Ölümcül uzmanlardan oluşan bir ekibin yönetimini ele geçir ve düzinelerce düşman arasında gölgelere sız. Muazzam kaleler, karlı dağ manastırları ya da gizli orman kamplarına gizlice girerken yaklaşımını seç. Tuzaklar kur, rakiplerini zehirler veya düşmanla irtibattan tamamen kaçın.

Grup, oldukça farklı kişiliklerden oluşuyor. Bir ekip olarak çalışmak ilk başta imkansız gibi görünüyor fakat birçok görevden sonra güven kazanılıyor ve arkadaşlıklar kuruluyor. Karakterler kendi dinamiklerini oluşturuyor ve her üye kendi özel şeytanıyla yüzleşmek zorunda kalacak.

Bu ekibin liderlerinden biri kılıcı ve ninja yıldızıyla düşmanlarına giden yolu temizleyen çevik ninja, Hayato. Samuray Mugen, daha güçlü bir yaklaşım tercih ediyor ve aynı anda birden çok şeytanı yeniyor. Fakay böylelikle esneklikten yoksun kalıyor. Aiko ise konu Geyşa kılığında düşmanların dikkatini dağıtmaya geldiğinde tam bir kamuflaj uzmanı. Ve sokak çocuğu Yuki, düşmanları ölümcül kaderlerine doğru aldatıp tuzağa düşürüyor. Gizemli keskin nişancı Takuma ise dürbünlü tüfeğine güveniyor ve düşmanları uzak mesafeden yok ediyor.

Oyuncu, zorlu görevlerde ustalaşmak için seçeneklerini dikkatli bir şekilde değerlendirmeli: Karakterler bir ekip olarak nasıl davranacaklar? Her görev için en iyi donanıma sahip olan hangisi? Verilen görevlerde en iyi şekilde nasıl ustalaşabilirler? Düşmanları yenmek ve görevleri tamamlamak için kendi beceri taktiklerini oluştur.

Shadow Tactics: Blades of the Shogun Sistem Gereksinimleri

MİNİMUM:

  • İşletim Sistemi: Windows Vista 64-bit
  • İşlemci: Intel i3 2nd-Generation 2.5GHz, AMD Quad-Core 2.5GHz
  • Bellek: 4 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GT640, AMD Radeon HD7750, 1GB Vram
  • DirectX: Sürüm 10
  • Depolama: 13 GB kullanılabilir alan
ÖNERİLEN:

  • İşletim Sistemi: Windows 7 64-bit, Windows 8, Windows 10
  • İşlemci: Intel i3 4th-Generation 3.5GHz, AMD Quad-Core 3.9GHz
  • Bellek: 6 GB RAM
  • Ekran Kartı: Nvidia GTX 570, AMD Radeon HD 6950, 2GB Vram
  • DirectX: Sürüm 11
  • Depolama: 13 GB kullanılabilir alan
Bu makaleyi paylaş
Takip et
Hayatı Oyun Olanların Platformu...
Yorum Yap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir